Ve sklepě s Ondřejem Bartošem

Credo Ventures pod vedením Ondřeje Bartoše jen letos proinvestují kolem dvou až tří milionů eur a tak tématem našeho rozhovoru nemohlo být nic jiného než právě startupy a investice. A také samotní investoři, kterých je podle Bartoše v Česku sice dost, ale velká roztříštěnost a tedy i omezenost jejich aktivit trhu neprospívá.

Kromě aktivit Credo Ventures nás zajímaly hlavně plány na vytvoření obřího státního fondu na podporu nových projektů o velikosti až kolem 50 milionů eur. Pomůže takový příliv peněz, navíc pod státní kontrolou, udělat z Česka ráj startupů, nebo ho zdeformuje a zničí? Samozřejmě jsme se ale vyptali i na Ondřejův názor na ne/existenci investiční bubliny – a odpověď zní NE.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Wikidi

Strukturovaný vyhledávač Wikidi se během léta objevil i ve veřejné verzi a tak jsme se na něj rozhodli podívat trochu víc zblízka. Už z prvních odpovědí Michala Illicha je však jasné, že k tomuto projektu přistupuje trochu jinak, než je v naší rubrice obvyklé. Byznys model zatím příliš neřeší, vývoj platí ze svého, na otázky odpovídá stručně a nesnaží se nikoho utlouct hezky znějícími frázemi.