Ve sklepě s Nikolou Rafajem

Je reálné vytvořit kolem českých startupů infrastrukturu, která bude schopna na službách pro začínající projekty dlouhodobě udržet funkční byznys? Mají vůbec peníze a dostatek obchodního uvažování na to, aby si nějaké služby platily? Na tyto a další podobné otázky jsme nemohli vyzpovídat nikoho jiného než Nikolu Rafaje, zakladatele centra TechSquare.

Kromě TechSquare je nicméně spojen i s akcemi Business Tuesday, Mini Seedcamp Prague, TEDx Prague a dalšími, takže nás zajímalo i jeho hodnocení vyspělosti českých řečníků, mentorů a konferenční scény v oblasti IT. Stranou nezůstalo ani téma nastupujících mobilních plateb, neboť sám Nikola si před řadou let v oblasti mikrotransakcí “zaexperimentoval”.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupcamp už zná program, nabídne i cestu do Valley

Úspěšný slovenský formát pravidelných nedělních setkání podnikavců a inovátorů ze všech oblastí začíná svou tradici i v Česku. Poprvé 30. září a pak každou poslední neděli v měsíci. Jak velí původní slovenská tradice a receptura, oficiální program akce bude v první řadě svižný - těšte se proto na úderné 15minutové přednášky, několik pitchů a pak už jen volný networking.
Přečtěte si více

Jobs.cz slaví 18. narozeniny. Kam posunuly trh? “Čech stráví v průměru v jedné práci 10 let, to měníme,” říká jejich ředitel

Zřejmě první doména v Čechách registrovaná na soukromý subjekt slaví plnoletost. Jobs.cz začaly fungovat v roce 1996, tedy v době, kdy všichni používali pro nábor zaměstnanců tištěné noviny. Jobs.cz to změnil. Donutil třeba personalisty v bankách chodit pravidelně do sklepa, k jedinému počítači firmy, aby tam zadávali inzeráty. Povídali jsme si s Alfredem Simunou, ředitelem obchodního rozvoje, o tom, jaká společnost byla, kde je teď samozřejmě i o jejích budoucích plánech.