Ve sklepě s Margaretou Křížovou o právnících a investorech

V pořadí již třetím investorem, který se objevil v pořadu Den D a současně i v našem sklepě, se stala Margareta Křížová z CEAG. Její zkušenosti s fondy rizikového kapitálu sahají více než desetiletí do minulosti a může tedy leccos srovnávat. Svoje ale ví i o předsudcích a obavách, které se pojí s právníky.

Kdy je čas vydat se za právníky a opravdu pak nebohého startupistu sedřou z kůže hned ve dveřích? S Margaretou Křížovou jsme se bavili o jejích představách o podnikání, zkušenostech s investováním i o smlouvách a zákonech. No a když už opět byla ta příležitost, pochopitelně nás zajímalo i to, s čím člověk jde do pořadu jako je Den D a nakolik se naplní jeho původní představy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na Demo Day StartupYardu se představí šest firem, Spectu je prodáno

StartupYard zakončí svůj třetí běh na Demo Day, večeru, kde startupy představí, co vytvořily za uplynulé tři měsíce. Pokusí se přesvědčit zákazníky, investory, novináře i případné zaměstnance. Vítěz bude mimo jiné moci prezentovat na jedné z největších konferencí pro startupy na podzim 2013 (název konference bude jedním překvapení večera). Do kalendáře si pište úterý 4. června od 18 hodin v MeetFactory.
Přečtěte si více

Vyzkoušeli jsme si kalifornský akcelerátor Blackbox Connect. Má smysl i pro vás?

Začalo to v Praze na StartupCampu, kde mě Lenka Kučerová seznámila s Fadim, founderem Blackboxu. V rychlosti jsem mu řekl, co děláme a kdo jsme, hned další týden už jsme si skypovali a bylo nám jasně řečeno, že musíme přiletět do Kalifornie. Neváhal jsem, chvilku jsem přesvědčoval spoluzakladatele Honzu a hned jsem bookoval letenky a těšil se na únor v Silicon Valley.