Ve sklepě s Lenkou Kučerovou

Příběhům a názorům českých podnikatelů na Silicon Valley jsme se věnovali už několikrát, tentokrát jsme ale mohli vyzpovídat osobu vůbec nejpovolanější. Hostem v našem sklepě se stala Lenka Kučerová, která vede tamní projekt Czech Accelerator a zastupuje Czechinvest.

Téma pobytu a hledání investora v Silicon Valley jsme proto probrali opravdu zevrubně. Od požadavků na zájemce – na cestu s nápadem, který je jen na papíře, rovnou zapomeňte (a hlavně si vymazlete LinkedIn), přes vzájemnou spolupráci Čechů ve Spojených státech (můžou vám půjčit třeba auto) až po šance na získání investora nebo různé zajímavé detaily (znáte třeba Pravidlo dvaceti minut?).

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak vypracovat finanční plán, který se bude investorům líbit

Proč bych si měl pro svou fundraisingovou prezentaci připravit finanční plán - vždyť jak mohu vědět, jaká čísla budu mít za čtyři roky? A vůbec, na internetu se přece psalo, že finanční plán je zbytečný... Andrej Kiska se tentokrát ve svém seriálu věnovaném rizikovému kapitálu podíval na téma, které mnoha podnikatelům připadá jen jako nepříjemná a zbytečná práce.