Ve sklepě s Davidem Sonnenscheinem o korporacích a startupech

David sice původně sám pracoval v několika startupech, nakonec ale skončil v náruči korporace z nejkorporátnějších – SAP. Ta se letos stejně jako mnohé další vydatně opřela do startupů včetně těch českých a slovenských a nás zajímalo, co si od toho obří firmy slibují, co všechno nabízejí a co to říká o jejich vlastních plánech a budoucnosti.

V Česku se na startupy zaměřila řada velkých tradičních firem a SAP, který u nás tento měsíc červenci uspořádal své první Startup Forum, je jednou z nich. Ve společnosti má startupy na globální úrovni na starosti David Sonnenschein a když už tady byl, rozhodli jsme se poslechnout si jeho nabídku pro firmy zaměřené na big data, vývojáře aplikací a social media služby. A také si popovídat o tom, jestli těch nabídek od velkých technologických firem není už nějak hodně, kdy a proč se SAP rozhodl pro změnu kurzu nebo jak při rozjezdu byznysu přemýšlet o výběru technologií.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Patrickem Rileym

Ředitel celosvětové sítě akcelerátorů Global Accelerator Network a spolutvůrce prestižních TechStars přijel do Prahy hodnotit české startupy u příležitosti StartupYard Demo Day. Ideální příležitost pro nás, abychom si s ním pořádně promluvili o budování startupového ekosystému, poslání startupů i některých nepotvrzených mýtech.
Přečtěte si více

Cisco a další vyrazili na stamilionové nákupy, jdou po flash a SSD technologiích

Čtyřistapadesát milionů dolarů zaplatilo Cisco za firmu Whiptail Technologies. Ta se během své pětileté existence specializovala na stavbu datových uložišť z paměťových čipů. Pro hardwarové startupy tak asi nastal čas, kdy by mohly zpeněžit úsilí. Během léta totiž za podobné firmy vysolily velké korporace víc než miliardu dolarů.