Ve sklepě s Chrisem Burrym

Šéf US Market Access Center se přišel do našeho sklepa rozpovídat o tom, proč se oči téhle organizace ze Silicon Valley obrátily právě na Česko, jak chce místním startupům pomoci s expanzí do zahraničí a co chystá pro české angel investory. A protože se podle všeho v našich končinách začneme s Chrisem setkávat častěji, máte nyní ideální příležitost se s ním a jeho názory seznámit.

Konkrétní aktivity, s nimiž Chris do České republiky přichází, jsme už stihli popsat v samostatném článku zkraje tohoto týdne. V rámci osobního rozhovoru jsme se ale mohli přeci jen dotknout více témat a dozvěděli jsme se třeba to, že chystaný investiční fond US MAC pro Evropu by se mohl v řadě případů stát investorem, který bude koinvestovat startupy ve spolupráci s českým seed fondem – samozřejmě jen pokud se ukáže, že státní rizikový fond funguje. Bavili jsme se ale také o strastech andělského investování nebo o tom, jakých chyb se firmy dopouštějí při vstupu na nové trhy.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zdokonalte svůj pitch na dubnovém workshopu s Beth Susanne

Zkušená koučka Beth Susanne uspořádá na pozvání Czech ICT Alliance a Jihomoravského inovačního centra od 3. do 4. dubna praktické školení pro zástupce začínajících firem, kteří chtějí zlepšit prezentaci projektu potenciálním investorům. Zúčastnit se bude moci 12 vybraných firem, vždy po dvou zástupcích.
Přečtěte si více

Webnode investuje 1,5 milionu do českého startupu Survio.com

Společnost Webnode AG, provozovatel mezinárodně úspěšné služby Webnode.com, investuje 1,5 milionu korun do služby Survio.com. Ta umožňuje jednoduchou tvorbu internetových dotazníků či marketingových průzkumů a okamžité sledování on-line výsledků přímo v internetovém prohlížeči. Webnode získá ve společnosti Survio podíl 35 procent.