Vašečočky.cz: Infografika, expanze do ciziny a 300 tisíc objednávek

“Slovo startup otevírá dveře do médií i peněženky investorů. Pokud by se ve větší míře používalo už v roce 2008, Vasečočky.cz by byly úspěšným startupem zcela jistě,” konstatuje společnost. Začínala na zelené louce, aby se během pěti let vypracovala v e-shop s ročním obratem ve výši 120 milionů korun a zákazníky z řady zemí.

V prosinci 2012 přivítaly Vašečočky.cz zákazníka s pořadovým číslem 100 tisíc, objednávek už je třikrát tolik. “Rok 2012 znamenal zlom. Poprvé jsme překonali hranici 100 tisíc objednávek ročně, získali jsme významný podíl na online trhu s čočkami na Slovensku, v Německu a Rakousku, podařilo se nám rozšířit síť výdejních míst na více než padesát. V roce 2013 plánujeme další expanzi na evropský trh, kterou jsme zahájili otevřením pobočky ve Švýcarsku na začátku února,” říká k tomu Vlastimil Vávrů, jednatel společnosti.

Mimochodem, pokud tak ještě nečiníte, určitě doporučujeme sledovat i jeho blog vavru.cz, kde se dělí třeba o další podrobnosti z podnikání nebo o nápady na zajímavé projekty. K novém roku každopádně vznikla i infografika, která kromě samotného e-shopu přináší řadu statistik o kontaktních čočkách v Česku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Obrazem: Navštívili jsme Wayru. A začínáme věřit, že něco změní

Pražská pobočka globálního akceleračního programu Telefóniky otevře své brány už příští rok. Nevídaný projekt, který má pro telekomunikačního obra najít mezi stovkami až tisícovkami startupů nový velký byznys do budoucna a tedy i možnou záchranu, je svým rozsahem ohromující. A přesto se zdá, že jakkoliv je to na první pohled nepravděpodobné, za vším skutečně stojí startupový duch.