Vašečočky.cz: Infografika, expanze do ciziny a 300 tisíc objednávek

“Slovo startup otevírá dveře do médií i peněženky investorů. Pokud by se ve větší míře používalo už v roce 2008, Vasečočky.cz by byly úspěšným startupem zcela jistě,” konstatuje společnost. Začínala na zelené louce, aby se během pěti let vypracovala v e-shop s ročním obratem ve výši 120 milionů korun a zákazníky z řady zemí.

V prosinci 2012 přivítaly Vašečočky.cz zákazníka s pořadovým číslem 100 tisíc, objednávek už je třikrát tolik. “Rok 2012 znamenal zlom. Poprvé jsme překonali hranici 100 tisíc objednávek ročně, získali jsme významný podíl na online trhu s čočkami na Slovensku, v Německu a Rakousku, podařilo se nám rozšířit síť výdejních míst na více než padesát. V roce 2013 plánujeme další expanzi na evropský trh, kterou jsme zahájili otevřením pobočky ve Švýcarsku na začátku února,” říká k tomu Vlastimil Vávrů, jednatel společnosti.

Mimochodem, pokud tak ještě nečiníte, určitě doporučujeme sledovat i jeho blog vavru.cz, kde se dělí třeba o další podrobnosti z podnikání nebo o nápady na zajímavé projekty. K novém roku každopádně vznikla i infografika, která kromě samotného e-shopu přináší řadu statistik o kontaktních čočkách v Česku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Bláhou

Dalším hostem v našem sklepení se stal Michal Bláha. Ze spoluzakladatele Atlasu a autora projektu OnTheRoad.to jsme vytáhli spoustu postřehů a zajímavostí o jeho několikaměsíčním pobytu v Sillicon Valley a o tom, jak vypadá za oceánem cesta českých startupů k úspěchu.