Václav Štrupl s Mitonem spouští službu Bonami, český Fab.com

Čeští internetoví podnikatelé si na nějaké divoké startupování příliš nepotrpí, svého řemesla se ale zjevně vzdávat nechtějí. Po Martinu Kasovi, který nedávno spustil svůj Ticketon, se nyní do hry vrací i jeden ze zakladatelů H1.cz Václav Štrupl. S Mitonem v zádech míří na rychle rostoucí trh s designem po vzoru úspěšných světových služeb.

Stránka bonami.cz byla spuštěna ani ne před hodinou. Zatím nabízí jen malou ochutnávku a možnost absolvovat krátký průzkum, který službě po spuštění umožní odhadovat váš styl. Už v lednu by se ale na této adrese měl objevit plnohodnotný web s inspirací pro bydlení, který bude každý den představovat nové designéry z celého světa. Jejich kolekce si budou moci on-line koupit zákazníci v České republice a na Slovensku.

“Za projektem stojím já spolu se společností Miton a od 1. ledna 2013 budu nově vzniklou firmu řídit. Myslíme si, že český zákazník si zaslouží přístup k originálnějšímu zboží v oblasti nábytku a doplňků do domácnosti. Zároveň dnes na internetu existují jen velmi omezené možnosti designerů tyto produkty českým zákazníkům představit,” uvedl Štrupl.

V zahraničí už podobné služby úspěšně fungují, zřejmě nejznámější je Fab.com. Ta je označována za nejrychleji rostoucí službu v oblasti e-commerce na světě a od loňského června do současnosti dokázala vyrůst ze 175 tisíc členů na více než 10 milionů.

“Mluvit o plánovaném obratu je podle mě zatím předčasné a navíc je to zavádějící metrika, uživatelů ale chceme mít určitě v řádu stovek tisíc. Máme na to plán a trh je velký dost,” dodává Štrupl na otázku, kde by měl projekt být za rok od spuštění.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kickstarter loni pomohl 18 tisícům projektů, rekordní rok shrnul grafikou

Téměř 320 milionů dolarů (přes 6 miliard korun) přislíbili v minulém roce uživatelé Kickstarteru a úspěšně tak podpořili přes 18 tisíc nových projektů. Peníze bylo ochotno darovat více než 2,2 milionu lidí. Teprve necelé čtyři roky stará crowdfundingová služba loni vyrostla o stovky procent snad ve všech směrech a v některých odvětvích začíná hrát významnou roli.