V4 Startup Force nabízí regionálním startupům získat zkušenosti v zahraničí, na programu se podílí i český inkubátor UP21

Vybrané regionální startupy mají unikátní příležitost posbírat cenné zkušenosti v zahraničí, a to díky programu V4 Startup Force. Ten po loňské vydařené premiéře opět spouští maďarský Design Terminal ve spolupráci s partnery, mezi které se řadí i český inkubátor UP21.

Program pomáhá startupům ze zemí visegrádské čtyřky navázat vztahy s korporacemi aktivními v regionu a potenciálními lokálními partnery. Rovněž pomáhá propagovat posilování obchodních vztahů mezi partnerskými zeměmi. Přihlášky, ze kterých budou vybrány nejvíce inovativní startupy v regionu zahrnujícím Maďarsko, Českou republiku, Slovensko a Polsko, lze podávat do 31. března.

Propojování startupových komunit V4

„Jsme rádi, že se po loňské úspěšné spolupráci můžeme podílet na pokračování dalšího ročníku. Partnerství s prvním startupovým programem zemí visegrádské čtyřky významně zapadá do naší snahy propojovat startupovou scénu napříč zeměmi. V4 Startup Force představuje pro vybrané české startupy unikátní možnost získat nové kontakty a obchodní příležitosti, navíc zdarma,“ říká Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21, který již pomohl prosadit se úspěšným startupům, jako je Shipvio, Sens nebo Spaceflow.

Program má propojovat startupové komunity zemí visegrádské čtyřky, Design Terminal si právě proto vybral UP21 jako zástupce české startupové komunity. Dále pak navázal spolupráci s polským MIT Enterprise Forum CEE a slovenským Campus Cowork. To vše se děje s podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Mezi hlavní cíle organizátorů patří popularizace inovací a investičních příležitostí v regionu, stejně jako podpora regionálního startupového ekosystému.

Uzávěrka přihlášek již 31. března, více informací na webu.

V4 Startup Force začíná 6. května v Budapešti, následně se pak zástupci startupů vydají na 10denní okružní cestu po hlavních městech V4, kde se setkají s největšími jmény lokálního byznysu a startupového ekosystému. Při každé zastávce proběhne setkání s mentory ze startupového světa i korporátní sféry, kteří budou zúčastněným pomáhat v rozvoji jejich byznysu a sdílet s nimi zkušenosti během specializovaných seminářů.

Oproti minulému ročníku dojde navíc k jedné větší změně, klíčovou roli převezme po Budapešti Bratislava. Přihlášky lze podat na webu V4 Startup Force do 31. března 2019, na stejné adrese naleznete i detailní popis celého programu.

V4 Startup Force představuje především možnost cestovat po hlavních městech zemí visegrádské čtyřky a při každé zastávce navazovat vztahy s korporacemi a investory aktivními v regionu. To vše ve spojení s intenzivním dvoutýdenním mentoringem, který provede účastníky důležitými fázemi života startupu. Celý program je bezplatný a pomáhá prosadit se na globálním trhu s řešeními, která odráží nejnovější trendy a mohou tak nalézt uplatnění i u velkých korporací.

Total
0
Shares
Další články