V soutěži eClubu o nejlepší aplikaci uspěly Prettymeter a Write!

Entrepreneurs Club (eClub) organizovaný na podporu rozvoje inovativních studentských nápadů na katedře kybernetiky ČVUT uspořádal se společností Samsung soutěž o nejlepší mobilní aplikace. Po prezentacích, které proběhly minulý týden, byly nyní vyhlášeny vítězné týmy v kategoriích Tablet a Note. Soutěž proběhla v rámci již čtvrtého běhu praktického přednáškového cyklu eClubu.

V kategorii Tablet porotu nejvíce zaujal projekt Prettymeter, jehož autory jsou Pavel Šimurda, Tomáš Vahalík a Jan Plešek. Zábavná aplikace nabízí vyhodnocení vaší fyzické krásy na základě fotografie a úspěch sklidila i na poslední AppParade, kde její tvůrci vyložili karty na stůl – cílem je získat globální data o tom, ve které zemi jsou nejhezčí holky, a tam se potom vydat. Když nic jiného, povedlo se týmu na sebe docela hezky upozornit. Autoři vítězného projektu obdrželi od zástupců eClubu a Samsungu tablety Galaxy Tab 2 a stipendium ve výši 20 tisíc korun.

Na druhém místě (stipendium 15 tisíc korun) se umístil tým ve složení Tomáš Veselý a Kateřina Ondrušová, z jejichž dílny vzešel program Abalone – jednoduchá strategická hra pro jednoho nebo dva hráče, jejímž cílem je dostat šest soupeřových kuliček z hrací plochy. Hra funguje jak pro tablety, tak pro chytré telefony. Autory třetí oceněné aplikace v kategorii Tablet jsou Tomáš Sixta a Christian Jánský. Nechali se inspirovat známou společenskou hrou Activity a stvořili její elektronickou obdobu. Vybojovali stipendium 10 tisíc korun.

Hlavní cenou v kategorii Note byl kromě stipendia přístroj Samsung Galaxy Note pro každého člena týmu. Novými majiteli jsou členové Write! – Vladimír Blažek, Václav Podlipný a Lubomír Helcl, jejichž aplikace využívá vlastností přístroje k výuce správného psaní znaků. Puzzloid je název druhého oceněného projektu. Autoři Michal Knížek, Jan Balcárek a Martin Čurda našli nový způsob, jak prozkoumat fotografie z Facebooku – můžete skládat puzzle z fotografií svých přátel. Poslední oceněnou aplikací se stala dětská hra Easy Coloring od Ondřeje Hrabala, Marka Polčáka a Martina Chloupka, tedy omalovánky.

“Jsem velice rád, že se nám podařilo uspořádat zajímavou soutěž. O výhercích rozhodla porota ve velmi napínavém hlasování. Chtěl bych poděkovat za účast a píli všem studentům, viděli jsme zajímavé a fungující mobilní aplikace. Chtěl bych současně i poděkovat firmě Samsung, která nás dlouhodobě podporuje. Již nyní plánuji další běh a doufám, že se nám podaří pokračovat i ve spolupráci s dalšími vysokými školami a s partnery z praxe,”  říká garant eClubu Jan Šedivý.

Všechny přihlášené projekty jsou k dispozici ke stažení zdarma z obchodu Samsung Apps po dobu 6 měsíců. Více informací o eClubu, soutěžních týmech a videoprezentace jednotlivých projektů najdete na internetové stránce eclub.cvutmedialab.cz.

 

Total
0
Shares
Další články