V Praze bude opět horko: Přijíždí Startup Sauna, přihlášky sbírá do neděle

Finská Startup Sauna nechá opět zapotit pár startupů. Jednodenní koučinková záležitost s příslibem upřímné a hodnotné zpětné vazby se chystá na událost v Praze. Přihlášky sbírá do 1. března, možnost prezentovat se před odborníky a dostat svůj projekt do světa získají mladé firmy 6. března v pražské Wayře.

Finská Startup Sauna nechá opět zapotit pár startupů. Jednodenní koučinková záležitost s příslibem upřímné a hodnotné zpětné vazby se chystá na událost v Praze. Přihlášky sbírá do 1. března, možnost prezentovat se před odborníky a dostat svůj projekt do světa získají mladé firmy 6. března v pražské Wayře.

Jestli jste se ještě nebyli podívat do pomalu končící Wayry, finská sauna je dvojnásobným důvodem, proč byste to měli udělat. Přihláška pro týmy je tady, z těch nejúspěšnějších pak vybraných šest až osm získá příležitost prodiskutovat problémy a své otázky do detailů s koučem “jeden na jednoho”.

Startupy musí dokázat, že jsou dobrý tým a hlavně že se svým projektem dokážou pracovat ve světovém měřítku. Ty nejlepší se Saunou vyjíždí i do Silicon Valley.

startup sauna look in the eyes

Koučovat bude Markko Vaarnas, spoluzakladatel Global Intelligence Alliance, Jan-Erik Nyrövaara, který vede a spoluzaložil startupový akcelerátor Helsinki Ventures nebo Mike Bradshaw, mimo jiné organizátor MobileDevCamp.fi. Lokální mentory organizátoři teprve zveřejní.

Rozvrh pražské akce

09:00 Doors open
09:30 Introductions
10:00 Pitches begin
12:00 Lunch break
13:00 1on1′s with selected teams
16:30 Wrap up

V nabídce je i příležitost stát se součástí květnového akceleračního programu Startup Sauna v Helsinkách. Kromě toho je Startup Sauna nedílně spojená s konferencí Slush, která se z akce pro 300 lidí postupně rozrostla na loňských 14 tisíc účastníků a víc než 3500 společností. Do Helsinek loni přijelo hledat nové firmy přes 750 investorů. Příští ročník se koná v listopadu a menší by být neměl.

slush konference

Pokud jste se už rozhodli pražské nebo jakékoliv jiné horké události účastnit, doporučujeme projít šest zlatých rad pro pitchování, které organizátoři připravili.

Zájem je veliký – o Startup Sauně se taky mluví jako o jednom z nejlepších univerzitních akcelerátorů. Od roku 2010 dostala přes 2600 přihlášek.

Úspěšně už jí prošlo dohromady 145 firem, které po jejím absolvování získaly investice ve výši 37 milionů dolarů. S nejrůznějším zaměřením: třeba aplikace, která vyhodnocuje jednotlivé hráče sportu i jejich týmovou sehranost AiScreen, Enbrite.ly, která hlídá přístupy na internetové stránky a vyhodnocuje konverze v zákazníky, nebo například modti, ta slibuje přetvořit cokoliv na to samé, ale ve třech dimenzích. Českou linku rýsoval tým Braci z brněnského StarCube, který to dotáhl na vítězství v Demo Day ve Finsku.

Podrobnosti najdete na stránce věnované pražskému vydání Sauny. Vybrané startupy se dobrou zprávu dozvědí alespoň čtyři dny předem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Státní seed fond představí seriál seminářů po českých městech

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo cyklus seminářů ke zvýšení povědomí o připravovaném seed fondu pro začínající podnikatele. Určené jsou zejména mladé generaci nositelů nových nápadů z řad studentů, doktorandů a dalších představitelů akademické sféry, zúčastnit se ale mohou i ostatní. Prezentace se uskuteční na 15 vysokých školách technického a přírodovědného směru v říjnu a listopadu.