V Ostravě startuje nové kolo akceleračního programu Tieto Nerds

Další akcelerační program pro startupisty odstartuje v Ostravě – Tieto Nerds hledá projekty, které bude dva měsíce školit a poskytne jim profi zázemí pro rozvoj podnikání. „Nerdi“ startují 2. května a Tieto je opět pořádá ve spolupráci s Impact Hub Ostrava.  

„Hledáme nápady, jak bezpečně sdílet informace, například za použití distribuované decentralizované databáze, projekty zaměřené na vyšší produktivitu práce s využitím softwarových robotů a také chytrá řešení zapeklitých problémů za pomoci strojového učení a umělé inteligence,“ říká komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková.

Zájemci se můžou hlásit do 10. dubna. Projekt bude zahájen 2. května, v červnu se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů.

Zajímavými oblastmi pro aplikaci těchto řešení mohou být:

  1. Ukládání a zpracování dat

Státní správa – registry podnikatelů, soukromých osob apod.

Zdravotnictví – karty pacientů

Finanční služby – transparentní bankovní systémy, transakční údaje

  1. Zjednodušení byrokratického aparátu

Státní správa – vyplňování daňového přiznání a jiných formulářů

Média – automatizace mediálních analýz

Telekomunikace – řízení kvality hovorů za pomoci robotů

  1. Strojové učení a umělá inteligence

Výroba – optimalizace výroby a prediktivní údržba

Maloobchod/velkoobchod – personalizace služeb

Finanční služby – zabezpečení a ochrana dat, analýza rizik

„Tieto Nerds jsou naším pátým akceleračním programem, takže umíme odhadnout, co který projekt potřebuje. Díky společné práci na optimalizaci a urychlení jeho růstu si mohou start-upisté ušetřit spoustu zbytečných slepých uliček. Současně získávají možnost stát se našimi členy a zapojit se tak do globální, inovativní komunity,“ říká COO Impact Hub Ostrava Marcela Kučová.

Naposledy projekt začal v září loňského roku a trval 90 dní. Přihlásil se do něj například Dalibor Dohnal se svým softwarovým řešením, které umí z obrazu kamer rozpoznávat vozidla, jejich kategorie a další vlastnosti, směr pohybu i rychlost. Martin Matoušek a Tomáš Spratek zaujali s projektem Zaparkujto, mobilní aplikací, která pomáhá řidičům parkovat ve městech. Ta řidiči vyhledá volné místo a navede ho k němu, umožňuje online platbu parkovného, prodloužení parkovací doby a sdílení parkovacích míst.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak sehnat fajn spolubydlící? Udělejte z bytu Techsquat!

Tohle je prostě geniální nápad. Dva fanouškové startupů z Brna mají byt, ale nemají spolubydlící. Jejich odpověď? Místo inzerátu vytvořili stránky techsquat.com a pojali celý byt jako místo pro ubytování a přespávání startupistů. V Brně tak vznikl unikát, historicky první Techsquat pro příznivce designu, technologií a byznysu.