Už od zítřka se lze přihlašovat na pražský Seedcamp

Jedna z velkých událostí letošní nabité startupové sezóny v Česku, jednodenní Mini Seedcamp Prague, proběhne 20. října s podporou pražského TechSquare. Podnikatelé s dobrými nápady mohou své přihlášky podávat už od tohoto úterý až do středy 28. září.

Událost Mini Seedcamp Prague je součástí evropského projektu na podporu začínajících podnikatelů Seedcamp. Ten už několik let kromě hlavního londýnského Seedcamp Weeku pořádá i menší podniky v různých státech starého kontinentu a už podruhé se dočká i Praha. Akce se zúčastní přibližně stovka zástupců z řad IT podnikatelů, investorů a mentorů, médií či blogerů.

Cílem Seedcampu je propojit tvůrce zajímavých projektů s mentory a dalšími lidmi z byznysu a pomoci jim vytvořit síť užitečných kontaktů a vazeb. Vítězové jednotlivých eventů také mohou počítat s nabídkou investice ve výši 50 tisíc eur výměnou za podíl ve společnosti ve výši do deseti procent. S investicí je také spojena roční intenzivní pomoc s rozvojem projektu, navazování kontaktů ve Velké Británii i USA a přístup ke stovkám zkušených mentorů, vývojářů či investorů, kteří jsou partnery projektu.

Mezi dosud potvrzené mentory pražského Mini Seedcampu patří například Michal Smrek a Aleš Zídek z White & Case, Cristina Muntean z Media Education CEE nebo Ondřej Bartoš z Credo Ventures. Další zajímavá jména mají být představena co nejdříve. Program bude sestávat z pětiminutových prezentací jednotlivých týmů, panelových diskuzí a osobních sezení s mentory.

Kromě zmíněných společností patří mezi partnery akce také Google, CEVRO a Tyinternety. Přihlašovat se lze na webu Seedcampu od 30. srpna do 28. září 2011.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jízdomat kupuje slovenskou jedničku ve spolujízdě autem

Největší český portál na zprostředkování spolujízdy autem se dohodl na převzetí slovenské jedničky, portálu Stopar.sk. Dochází tak ke sloučení obou databází uživatelů, nabídek i poptávek spolujízd a především technického zajištění webové služby. Stalo se tak půl roku poté, co Jízdomat na Slovensku spustil vlastní verzi portálu Jazdomat.sk.