Už od zítřka se lze přihlašovat na pražský Seedcamp

Jedna z velkých událostí letošní nabité startupové sezóny v Česku, jednodenní Mini Seedcamp Prague, proběhne 20. října s podporou pražského TechSquare. Podnikatelé s dobrými nápady mohou své přihlášky podávat už od tohoto úterý až do středy 28. září.

Událost Mini Seedcamp Prague je součástí evropského projektu na podporu začínajících podnikatelů Seedcamp. Ten už několik let kromě hlavního londýnského Seedcamp Weeku pořádá i menší podniky v různých státech starého kontinentu a už podruhé se dočká i Praha. Akce se zúčastní přibližně stovka zástupců z řad IT podnikatelů, investorů a mentorů, médií či blogerů.

Cílem Seedcampu je propojit tvůrce zajímavých projektů s mentory a dalšími lidmi z byznysu a pomoci jim vytvořit síť užitečných kontaktů a vazeb. Vítězové jednotlivých eventů také mohou počítat s nabídkou investice ve výši 50 tisíc eur výměnou za podíl ve společnosti ve výši do deseti procent. S investicí je také spojena roční intenzivní pomoc s rozvojem projektu, navazování kontaktů ve Velké Británii i USA a přístup ke stovkám zkušených mentorů, vývojářů či investorů, kteří jsou partnery projektu.

Mezi dosud potvrzené mentory pražského Mini Seedcampu patří například Michal Smrek a Aleš Zídek z White & Case, Cristina Muntean z Media Education CEE nebo Ondřej Bartoš z Credo Ventures. Další zajímavá jména mají být představena co nejdříve. Program bude sestávat z pětiminutových prezentací jednotlivých týmů, panelových diskuzí a osobních sezení s mentory.

Kromě zmíněných společností patří mezi partnery akce také Google, CEVRO a Tyinternety. Přihlašovat se lze na webu Seedcampu od 30. srpna do 28. září 2011.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Graffiti Walls

Již přibližně rok připravovaná služba Graffiti Walls se podobně jako třeba projekt Moredays řadí mezi ty, které člověka od počátku zaujmou hlavně designem. Vizuální stránka je ale v tomto případě zároveň i podstatou obsahu - cílem je vybudovat celosvětovou galerii pouličního umění, mapu legálních ploch i přehled užitečných obchodů.