Usertech nakopne svoji pobočku v New Yorku. Ředitelem bude Jan Fried z CzechInvestu

Loňský rok byl pro českou digitální agenturu Usertech zásadní. V létě uzavřel jeho šéf Jan Beránek strategické partnerství s Hatchery, americkým inkubátorem B2B startupů, a na podzim otevřel pobočku v centru New Yorku. S obojím mu pomohl Jan Fried, původně zástupce CzechInvestu, který teď americkou pobočku povede.

Jan Fried po pěti letech budování sítě byznysových kontaktů pro české podnikatele přechází pracovat pro Usertech na pozici ředitele newyorské pobočky. Jeho úkolem bude dojednávat podobná partnerství, jako se to povedlo u Hatchery, a rozvíjet další obchodní či investiční příležitosti.

Těžko si představit zkušenějšího člověka na rozvoj obchodních aktivit na východním pobřeží než Honzu Frieda, navíc v kontextu startupů. Pět let reprezentoval Českou republiku, jsme nadšení, že nyní reprezentuje Usertech,“ neskrývá své nadšení Jan Beránek, CEO Usertechu a od léta také Chief Product Officer Hatchery.

Jan Fried v New Yorku působil jako zahraniční zástupce Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, v níž pomáhal českým firmám a podnikatelům vstoupit na americký trh a vytvořil komunitu úspěšných českých firem. V roce 2011 zároveň stál u zrodu CzechAccelatoru, projektu zaměřeného na rozvoj českých startupů v Americe.

Jan Fried
Jan Fried, nový šéf newyorské pobočky Usertechu. Foto: Usertech

New York a Praha ve vzájemném partnerství

Zatímco většina technologických firem míří do Silicon Valley, New York představuje obrovskou příležitost právě v oblasti B2B startupů, fintechu nebo projektů pro mediální domy.

Usertech, který vznikl v roce 2009 a mimo Prahy působí také v čínském Šen-čenu, otevřel newyorskou pobočku loni na podzim. Firma si v USA získala pozornost díky zkušenostem s kompletním zakládáním startupů. „Nejde jen o agilní vývoj, ale o zastřešení celého procesu včetně analýzy uživatele a UX. Podobných projektů jsme dokončili desítky, taková zkušenost je vzácná i na globální úrovni,“ říká Jan Beránek. Kromě toho se Usertech věnuje i vlastním projektům (LensID nebo Traffika).

Naopak Hatchery, americký inkubátor B2B startupů, umístil technickou část svého byznysu kompletně do Prahy. Na starost ji má díky spolupráci s Usertechem právě Jan Beránek, který ji řídí přímo z centra Prahy, kde sídlí Prague Startup Centre. Americká pobočka Usertechu má pak také s Hatchery v New Yorku společné sídlo, jen 100 metrů od známého Times Square.

hatchery_newyork
Tady, v Theater District na Manhattanu, ve 12. patře, sídlí Hatchery. Foto: Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google dál čistí portfolio, končí některé služby a jiné se mění

Konsolidace služeb, kterou Google započal po nástupu Larryho Page do vedení společnosti, pokračuje. S koncem AdSense for Feeds, Spreadsheets Gadgets a dalších se počet obětí vyšplhal už na skoro 60. Není ale vše jen negativní. Do nové podoby se mění Google Trends a jako malé bolestné získali novou šikovnou funkci uživatelé Gmailu - vyhledávání v přílohách.
Přečtěte si více

The Europas budou v Berlíně, startupy se již mohou hlásit

Soutěž, přehlídka a současně oslava evropských startupů, kterou již několik let pořádá šéf evropského TechCrunche Mike Butcher, chystá hned několik novinek. Z Londýna se přesune do Berlína, hodnotit se bude celých 30 kategorií a na vyšší úroveň by měl celou akci posunout nový spolupořadatel Paddy Cosgrave, jinak úspěšný organizátor Web Summitu.