Umělá inteligence od Googlu si vytvořila vlastní AI-dítě, aby si pomohla s řešením problémů

Nejen, že umělá inteligence dokáže lhát, aby dostala, co chce, a zároveň mluví jazykem, kterému nerozumí ani lidi. AI od Googlu si teď vytváří vlastní děti – aby byla sama efektivnější a dokázala fungovat ještě přesněji.

Design modelů strojového učení dokáže zabrat – jak ze strany expertízy, tak času. Výzkumníci věnující se vývoji umělé inteligence v Googlu se proto rozhodli vyvinout AutoML – model machine learningu schopný vytvářet další modely machine learningu.

Přesnější než lidské systémy

Jde o takzvaný reinforcement learning. Díky této metodě dokáže kontrolní neutrální síť vytvořit na specifické úkoly další, „dětskou“ síť. V konkrétním případě to byl úkol rozpoznat objekty ve videích v reálném čase (například lidi, auta, semafory a podobně). „Dětská“ AI na svůj úkol trénovala, přičemž výsledky kontrolovala její matka a svým feedbackem dál dítě učila, dokud nebylo dostatečně dobré.

Zdroj: Google Research Blog

A jak to pak dopadlo? Podle vědců z Google Brain dokázala tahle umělá inteligence v přesnosti porazit všechny nejlepší computer vision systémy, které vytvořili lidi, všímá si portál FastCoDesign.

Vědci AutoML využili na klasifikaci obrázků ImageNet a COCO detekci objektů. Podle Goolgu jde o „dva z nejvíce respektovaných rozsáhlých soborů akademických dat v počítačovém vidění“.

Výsledky „dětské AI“ byly přesné na 82,7 procenta, což je o 1,2 procenta víc než zaznamenal jakýkoliv jiný model, přičemž je o čtyři procenta víc efektivní, doplňuje portál Světového ekonomického fóra.

Využití podobných systémů je zřejmé – podobné projekty mohou pomoct zlepšit počítačové vidění, což souvisí nejen s autonomní dopravou, ale také třeba průmyslovými roboty.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co se nepovedlo: Bieber se ukázal v kampani Calvin Klein… Tedy ne tak úplně

Ani s výběrem těch nejoblíbenějších opinion leaderů, značkou se zástupy fanoušků a finančními možnostmi v řádech milionů se vždycky všechno nepovede. Sociální sítě jsou totiž plné lidí, kteří čekají na to, až nějaký brand šlápne vedle a oni na něm dokážou svou pohotovou vtipnost. Důkazem je aktuální kampaň Calvin Klein. Zvrtla se v internetový hon na to, co Justin Bieber ve skutečnosti schovává… ve spodním prádle.
Přečtěte si více

Damejidlo.cz už v prosinci čeká obrat kolem pěti milionů

Několik stovek lidí denně v současnosti využívá službu Damejidlo.cz, která se má stát černým koněm Slevomatu v oblasti rozvozů jídel. Spuštěna byla na začátku listopadu a nyní se po prvotním zahřívacím provozu oficiálně představila veřejnosti. Během prosince už očekává obrat kolem pěti milionů korun.