UlovDomov.cz získal další investory, novou funkcí chce změnit trh

Za necelého půl roku na trhu se portál UlovDomov.cz dokázal stát největším portálem s nájemním bydlením v České republice. Podle statistik ho využívá deset tisíc lidí denně, v nabídce má přibližně třináct tisíc inzerátů. Není divu, že portál od tvůrců Chlapské zásilky vzbuzuje také zájem investorů.

Za necelého půl roku na trhu se portál UlovDomov.cz dokázal stát největším portálem s nájemním bydlením v České republice. Podle statistik ho využívá deset tisíc lidí denně, v nabídce má přibližně třináct tisíc inzerátů. Není divu, že portál od tvůrců Chlapské zásilky vzbuzuje také zájem investorů.

Do společnosti vložili své peníze Jiří Hlavenka a Oliver Dlouhý ze Skypickeru. V červnu se k nim přidal významný brněnský podnikatel Ladislav Chodák (Mydroft Mind, Axenta, Massag, FerretApps, …). Za desetiprocentní podíl ve firmě zaplatil milion korun. Tím celou firmu ocenil minimálně na 10 milionů korun.

„Spolupráce s Ladislavem Chodákem pro nás znamená velký impulz. Díky jeho dlouholetým podnikatelským zkušenostem jsme získali významného strategického partnera, a to nejen z finančního hlediska, ale i z pohledu jeho zkušeností a kontaktů,“ řekl k investici jeden ze zakladatelů UlovDomov.cz Tomáš Brychta.

Velké změny na trhu

Internetový realitní trh poslední měsíce prochází velkými změnami. Svou pozici se snaží zlepšit vydavatelství Mafra, s portálem Reality na iDnesu dvojka na trhu. V červnu koupila společnost AdInternet specializovanou na prodej nových bytů a domů přes internet.

„Náš katalog Reality.idnes.cz organicky roste a daří se mu velmi dobře. Věříme, že know-how a kontakty kolegů z AdInternet pomohou přinést ještě lepší výsledky,“ říká člen představenstva Mafra zodpovědný za digitální divizi Michal Hanák.

Vydavatelství vlastněné ministrem financí Andrejem Babišem tak nepřímo útočí na jednotku celého realitního trhu na internetu – Sreality patřící Seznamu. Tyto společnosti se na rozdíl od UlovDomov nezaměřují jen na pronájem bytů, ale také na pronájmy a prodeje všech nemovitostí.

Mám se bát nového nájemníka?

Svou velikostí jsou ale reálnou konkurencí i pro UlovDomov, který se v rámci boje o zákazníka snaží získat klienty pomocí nové jedineční funkce, tzv. Credit Checkem nájemníků. Kromě upevnění pozice na trhu si od ní startup slibuje také větší obrat. Online služba zájemce o bydlení automaticky prověří v nejdůležitějších rejstřících, seznamech a úředních vývěskách.

Credit Check

„Naše služba pronajímatelům ušetří zejména čas a starosti. Budou tak mít větší prostor na osobní jednání s vybranými zájemci,“ vysvětluje Brychta. Ověřování nájemníků tak majitelům bytů pomůže získat informace o jejich případné insolvenci, exekucích nebo dluzích na zdravotním pojištění.

Cílem služby není rozhodovat, komu máte svůj byt pronajmout, ale usnadnit vaše rozhodování. Je tak zcela na vás, koho nakonec oslovíte a koho si do bytu vyberete. „V zahraničí se jedná o standardní službu, prověřování nájemníků je tam zažitým postupem. V Česku ale doposud podobná služba zcela chyběla,“ shrnuje investor Oliver Dlouhý.

Total
0
Shares
Další články