Ukládáte si soubory na plochu? Služba Datawall ji chce nahradit cloudem

datawall_coverZnáme to (zřejmě) všichni. Není čas, nevíme, kam s nimi, nebo jsme prostě líní. Umíme si parádně zaneřádit plochu. Desítkami bezprizorních souborů. Jejich ukládání na plochu je zvyk starší než sám internet. Toho chce využít služba Datawall, která nás v naší lenosti svým jednoduchým nápadem rozhodně zaujala.

Ta vám cloudovou imitaci plochy nabízí přímo v prohlížeči. Aplikaci vytvořil tým v čele s Honzou Raabem, který stál za rebrandingem a rozvojem Úschovny.cz, Skimapou mapující běžecké trasy na českých horách či webem o počasí Meteoskop.cz. Honza už má s online úložišti dat zkušenosti, v minulosti spustil jednu z prvních služeb na ukládání dat Capsa.cz Takže se zřejmě máme na co těšit.

Cloudová plocha i s tapetou

Nová služba láká na maximální jednoduchost. Otevřete www.datawall.com, žádná instalace, žádná registrace, jen přetáhnete soubory ze svého počítače a jsou tam. S náhledy a názvy jako na normální ploše, a stejně jako na ploše počítače si můžete změnit tapetu. „Soustředíme na přirozenost celého procesu, naše služby musí jít použít bez jakéhokoliv školení,” vysvětluje Honza.

Kromě vizuální podoby plochy jde ale jen o jednoduchý cloudový adresář. Takových “ploch” si můžete otevřít kolik chcete, můžete ho sdílet nebo si vygenerovat link, který pošlete třeba přes Messenger. Sami si přitom určujete, zda má pozvaný právo jen prohlížet a stahovat, anebo může na svou zeď i nahrávat, měnit ji a třeba i komentovat její obsah. To všechno se děje hned. Váš kolega soubor vidí ještě předtím, než se celý nahraje. A může ho i začít hned stahovat.

Zatím Datawall nijak nebrzdí rychlost a maximální velikost nahraných dat je taková, že se jí běžný uživatel ani nepřiblíží. Sami autoři ale přiznávají, že postupně budou zavádět limity. Ruku v ruce s tím by měl jít další vývoj služby a možnost připlatit si za výhody spojené s registrovaným účtem. Zde autoři projektu vidí prostor pro firmy, grafická studia či fotografy, kteří často posílají velké množství dat. Pro běžné potřeby má Datawall zůstat zdarma.

Total
0
Shares
Další články