Uber už nevozí jen lidi. Nově přidal i přepravu zboží

Uber, oblíbená služba, která právě vstoupila do Česka, rozšiřuje zaměření. Společnost oznámila spuštění pilotního programu s názvem Uber Corner Store. Jeho cílem je přepravovat drobné zboží z lokálních obchodů zákazníkům.

Pilot zatím funguje jen v určitých oblastech Washingtonu a má úzce omezenou dobu trvání, která se vztahuje jen na několik týdnů. Když si ale zákazníci službu oblíbí, podle zprávy na blogu Uberu se firma na přepravu zboží rozhodně zaměří. Její ředitel Travis Kalanick’s se netají s tím, že chce z firmy udělat velkého hráče na poli logistiky. A konkurovat tak prý Googlu a Amazonu. Tyto dvě firmy totiž v posledních letech soupeří o to, kdo získá větší podíl na trhu v doručování v rámci jednoho dne. Zatím ale jen v některých lokalitách, ostatně stejně, jako v tuto chvíli nová služba Uberu.

Služba momentálně nic nestojí, zákazníci platí jen to, co si objednali jako zboží. Web Wired předpokládá, že to tak dlouho nezůstane. Firma zákazníkům dodávky buď zpoplatní, nebo si bude účtovat provizi u obchodníků.

Uber se zatím úspěšně rozšiřuje do světa – mobilní aplikace funguje ve 150 městech víc než 40 zemí světa. A to, že nehodlá být jen taxi službou, ukázal naposledy v dubnu, když spustil v New Yorku Uber Rush – službu, která využívá cyklisty nebo jen chodce jako poslíčky pro zboží.

http://blog.uber.com/cornerstore

 

 

 

 

 

Total
0
Shares
Další články