Uber se chystá na zteč a krade lidi z Facebooku

Luxusní taxikáři z Uberu začínají přitahovat figury z velkého světa. Během krátké doby ulovili už třetího vysokého manažera, který k nim přeběhl z největší sociální sítě.

Andrew Noves, Corey Owens, a teď ještě Ed Baker. Tři úlovky v lesích krále Marka Zuckerberga. Posledně jmenovaný je bývalým šéfem pro mezinárodní expanzi.

To by se mohlo Uberu, který dostal před dvěma týdny víc než 300 milionovou investiční nálož od Google Ventures a dalších, hodit. Další globální růst má totiž on, i jeho noví investoři, v plánu. Podobnou pozici by měl navíc podle tiskové zprávy zastávat Baker i v Uberu.

“Ed nám přináší kromě svých startupových zkušeností (šéfoval službě friend.ly pohlcené před dvěma lety Facebookem) i hluboký vhled do sociálních a virálních produktů,” komentuje nástup nové posily šéf Uberu Travis Kalanick.

Uber ale nic nepodceňuje. Nezaměřuje se jen na lidi z Facebooku, ale kouká do všech koutů Silicon Valley. Už dříve přetáhl Brenta Callinicose – bývalého viceprezidenta z Googlu a šéfa tamní účtárny –  a udělal z něj svého finančního ředitele. Další cennou hlavou je Emil Michael, bývalý výkonný ředitel služby Klout.

Pro ostřílené manažery je Uber zajímavou štací. Je to pořád startup, ale peníze, které do nich nalili uznávaní investoři jim dávají alespoň nějakou jistotu, že by to mohlo klapnout ve velkém. “Za pětadvacet let si nikdo nevzpomene na čtvrtmiliardovou investici, ale všichni budou objednávat taxíka pomocí brýlí. Navíc, pokud bude Uber řízený stejně jako v posledních třech letech, může z něj být firma velká jako třeba Nike nebo Apple,” tvrdí o Uberu internetový vizionář Robert Scoble.

via IF

Total
0
Shares
Další články