Uber expanduje do Brna, první víkend bude jezdit zadarmo

Po měsících očekávání rozšířil Uber svojí alternativní taxislužbu do Brna. Dostupná bude služba uberPOP, ceny jsou stejné jako v Praze. První víkend po spuštění proběhne propagační akce, kdy bude Uber jezdit zdarma.

Otázka nezněla jestli, ale kdy. Loni si nechal Uber udělat průzkum od společnosti TNS Aisa a z něj vyplynulo, že 79 % Brňanů (kteří Uber znají) chce, aby byl Uber dostupný i v Brně.

Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je, říká Tomáš Peťovský, nový CEO Uberu pro Česko a Slovensko.

Brno je dneškem druhé město v Česku, kde Uber jezdí. V Praze funguje od roku 2014, počet uživatelů se pohybuje v řádu desetitisíců a roste, meziročně se v Praze zvýšil počet jízd o 160 %. Globálně funguje služba ve více než 500 městech 80 zemí světa a uvádí, že propojuje zhruba milion řidičů s miliardou cestujících. Díky tomu má k dispozici zajímavá data.

Cena stejná jako v Praze

V Brně bude dostupná levnější služba uberPOP a cena bude stejná jako v Praze: skládá se ze základního jízdného („nástupní sazby“) ve výši 25 Kč, ceny za kilometr ve výši 9,90 Kč a ceny za minutu jízdy ve výši 3 Kč. Minimální jízdné je 55 Kč. Po zadání promokódu AHOJBRNO do aplikace Uber uživatelé získají první jízdu v hodnotě do 300 Kč zdarma.

Uber upozorňuje, že na začátku může být dojezdový čas řidičů delší než v Praze, než nabere dost řidičů i zákazníků.

První víkend zdarma

První víkend, kdy služba běží, budou mít všichni Brňané možnost se svézt Uberem zdarma (od pátku 3. února od 18.00 hodin do neděle 5. února do půlnoci). Každý uživatel může v tomto období po Brně bezplatně uskutečnit 4 jízdy v hodnotě do 150 Kč.

Akce platí pro stávající i nové cestující. Ti, kteří aplikaci ještě nemají, si ji mohou stáhnout do mobilního telefonu a zadat promokód UBERVIKEND. Bude-li cena jízdy vyšší než 150 Kč, uživatel zaplatí jen částku, o kterou tuto hodnotu převyšuje.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SXSW deň piaty, posledný: 100 ročný startup, sila vtipov a tour de bars

Velkolepý multimediální festival South By SouthWest to má pro letošek za sebou. Stejně jako v minulých letech přilákal i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o všech těch úžasných věcech můžeme nechat alespoň vyprávět, tweetovat a blogovat. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a dnes přišel čas na poslední dávku jejích skvělých postřehů.