Uber bude nově v aplikaci ukazovat přesnou cenu každé jízdy. Chce být více transparentní

Pražský a bratislavský Uber s okamžitou platností zavádí novinku ve stanovování cen. Zákazníci, kteří si budou chtít přes tuto přepravní aplikaci objednat jízdu, uvidí její přesnou cenu ještě před objednáním. Dosud Uber vždy ukazoval odhad a konečná cena byla vypočítána až na konci jízdy.

Uber zavádí předem stanovené ceny v Praze a Bratislavě. Zejména v českém hlavním městě jde o reakci na aktuální dění a diskuzi ohledně regulace klasických taxislužeb a aplikací sdílené ekonomiky, jako je právě Uber nebo Liftago.

Pražští taxikáři již delší dobu protestují a chtějí po zákonodárcích, aby zavedli rovné podmínky pro všechny. Na posledním setkání s vládními představiteli se zástupci Uberu domluvili, že také jejich řidiči budou muset mít platné licence. Zároveň začne firma podnikat z České republiky. Dokud však nové podmínky Uber nebo konkurenční Taxify (které podniká z ČR) nesplní, taxikáři nadále chtějí jejich alespoň dočasný zákaz.

Už žádná překvapení

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze. Proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 tisícům uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby. Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ říká Tomáš Peťovský, generální manažer Uberu pro ČR a SR.

Až si budete objednávat další jízdu přes Uber, měla by se vám již zobrazit předem stanovená cena, která bude neměnná. V případě vysoké poptávky po vozech Uberu vás aplikace upozorní na zavedení vyšších „dynamických cen“, které budete muset potvrdit.

Cena se bude měnit jen v případě, kdy bude v průběhu jízdy přidána další zastávka nebo se oproti odhadu prodlouží doba strávená ve vozidle, která je vypočítávána na základě historických údajů o hustotě provozu. V případě využití promo kódu se sleva rovnou promítne do předem stanovené ceny jízdy.

Total
0
Shares
Další články