U+ (donedávna Usertech) zakládá pobočku v San Francisku a rozšiřuje svůj venture fond

Studio U+ donedávna známé jako Usertech, rozšiřuje svou působnost v rámci Spojených států. Po loňském otevření pobočky v New Yorku v dubnu otevřelo druhou na západním pobřeží –  v San Francisku. Podle startupu je to další krok k rozvoji obchodních aktivit i rozšíření sítě kontaktů pro interní startupy.

Společnost specializovaná na technologický a produktový vývoj startupů totiž podle svého vyjádření zaznamenává na zahraničních trzích růst o stovky procent každý kvartál – a to právě díky americkému trhu.

„Postavili jsme přes 40 startupů, to je unikátní zkušenost i na globální poměry. Zatímco v Evropě s námi jednají zejména korporátní klienti, na americkém trhu naše služby vyhledávají mnohem častěji startupoví investoři a startupy samotné,“ vysvětluje Jan Beránek, CEO U+.

„Pobočka v San Francisku je přirozeným pokračováním naší globální expanze. Stejně jako v New Yorku nám jde nejen o přiblížení se klientům, ale také rozvoj vlastních startupových aktivit,“ dodává Beránek.

Kate Bunina
Kate Bunina

Nově otevřenou pobočku vede Kate Bunina, která v U+ začala před rokem na pozici Art Director a posléze vedla projekty spadající pod U+Design. Poslední měsíce měla v New Yorku na starosti vyjednávání s novými klienty.

„Našim cílem je obsluhovat early-stage startupy a investory v regionu. Po prvním měsíci máme ze západního pobřeží vynikající zpětnou vazbu na naši propozici a první platící zákazníky,“ říká Bunina.

Rozšíření venture divize

Americké příležitosti navíc přesvědčili U+ o rozšíření záběru divize U+Ventures, která byla původně zamýšlená výhradně na investice do interních projektů a jako podpora vlastních zaměstnanců. Takto vznikl například startup Traffika s klienty z celého světa, stejně jako například Appster – jedna z největších vývojářských agentur na světě. Aktuálně divize investuje i do jiných projektů.

„Aktivity U+Ventures budeme dále rozšiřovat, nabízet naše služby zajímavým projektům výměnou za ekvitu, stejně jako jim zprostředkovávat venture funding. Víme, že úspěch startupů, včetně těch našich, závisí nejen na produktu, ale i na síti kontaktů,“ vysvětluje Beránek.

V Americe U+ již investoval například do newyorského startupu Igluu, který zprostředkovává střednědobé pronájmy pro studenty, zejména v oblasti státu New York. Tamní pobočku vede Jan Fried, který na východním pobřeží předtím působil jako zástupce agentury CzechInvest.

„Jsme pořád relativně na začátku, už dnes ale generujeme z USA roční obrat v nižších desítkách milionů,“ uvedl Fried. Při nedávném rozhovoru nám zároveň řekl, že by rád za oceánem viděl víc českých firem za hranicí komfortní zóny.

Total
0
Shares
Další články