U+ dočasně povede CEO Creative Docku Pejša, cílem je naplno rozvíjet zámořský potenciál

Po 10 letech a více než 60 úspěšných projektech v hodnotě přesahující jednu miliardu dolarů, odchází Jan Beránek z pozice CEO U+ a dočasně ho střídá Martin Pejša, současný CEO Creative Dock Group. Beránek se bude v USA věnovat zvýšené poptávce po službách a produktech U+ a startupům, které uzavírají funding round.

Jan Beránek podpoří projekty U+ v USA

Jan Beránek založil U+ a působí v něm dlouhých 10 let. Úspěšně realizoval několik projektů na domácí i světové scéně. Předminulý rok U+ spustilo (společně s Martinem Muchou) v New Yorku firmu Igluu, která se zabývá dlouhodobým pronájmem a prodejem nemovitostí v tomto osmi milionovém městě.

Jan Beránek

Ta se stala hned po roce fungování jednou z největších platforem na vyhledávání bytů. U+ se na nové platformě podílelo od samého začátku, řešilo vše od uživatelskému výzkumu přes design, prototypování a vývoje až po cloudové řešení.

Právě Igluu bylo první zaoceánskou vlaštovkou, na kterou navázaly další zajímavé projekty. Rostoucí poptávka na východním i západním pobřeží Spojených států znamená pro U+ výzvu, kterou nelze podcenit.

„V New Yorku i San Franciscu za námi přišli korporátní klienti, kteří vyžadují US infrastrukturu a rychlé řešení v jejich časových pásmech. Naši firmu v USA jsme během 3 let rozvíjeli a nyní cítíme, že hodnota našich služeb a produktů dosáhla takové úrovně, že je pro korporátní projekty nezbytné, abychom je exekuovali přímo na místě,“ prozradil důvody svého počínání Beránek. Od března je zodpovědný za pobočky pro San Francisco a New York a stavění amerického projektového a produktového týmu.

U+ se poohlíží po novém lodivodovi

U+ aktuálně hledá nového CEO, který se chopí výzvy vést úspěšný nadnárodní projekt. Od března firmu dočasně vede Martin Pejša, který je zároveň International CEO company builderu Creative Dock. V U+ dosud působil jako partner a spoluvlastník. Své zkušenosti s řízením mezinárodních projektů promítne i do své nové pozice.

„Honzovo rozhodnutí přestěhovat se do USA je pro další rozvoj firmy klíčové. Já ji chci mezitím řídit přímo a implementovat tím naši vizi firmy, kdy vývojář není jen ten, kdo kóduje, ale je hlavně spolutvůrce produktů, které zákazníci chtějí. Pro nás je soustředění na produkt naprosto klíčové. Přizpůsobujeme tomu náš manažerský tým, strukturu i vztah s klienty, který je velice blízký a orientovaný na společné produktově-byznysové cíle,“ popsal Pejša.  

Jeho úkolem bude nejen převzít dobře rozjetý vlak U+, ale primárně také najít nového CEO i CTO a posílit tým o seniorní manažery. Ostatně, příchod Edwarda Meegana (HoppyGo, Fertilitipedia) na pozici Chief Product Officera dokazuje, že vykročeno má U+ skvěle na evropské i zaoceánské půdě.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Umíte poznat rakovinu prsu? Projekt Loono naučí jak. Spolu s Prasečí kejdou ovládl Hub MashUp

Naše planeta je sice modrá, ale pitné vody je na ní zhruba tak 1 procento. Dost málo na to přežít dalších pár století. Naštěstí si to občas někdo uvědomí a chce s tím něco udělat. Třeba Michal Výzkumného technologického institutu, který rozjel projekt Pitná voda z prasečí kejdy. Prezentoval ho spolu s devítkou dalších nadějných podnikatelů ve čtvrtek na 23. MashUpu v pražském Hubu.