Tým STRV obohatí Matt Monday, dřívější manažer Apple a ESPN

Matt Monday je novou posilou amerického týmu obchodníků vývojářského studia STRV. Odchází z mediálního domu ESPN, kde řídil digitální aktivity se strategickými partnery, jako jsou třeba Apple, Google a Samsung. Na starosti bude mít business development.

STRV si od nové posily slibuje získání těch nejzajímavějších a nejinovativnějších projektů pro vývojáře sedící v pražských a brněnských kancelářích. Matt Monday bude působit v pobočce firmy v New Yorku.

„Připojil jsem se k STRV, protože je vnímám jako průkopníky rychlého a kvalitního vývoje, a přesně po těchto řešeních je nyní v USA velká poptávka. Mobilní aplikace jsou tím, co dělá z telefonů chytré. A chytrým řešením a službám ve spojení se šikovnými vývojáři patří budoucnost,“ řekl Matt Monday k svému nástupu do startupu.

Matt Monday
Matt Monday

Své zkušenosti začal sbírat s mobilními aplikacemi v roce 2008 v společnosti Apple, kde také následně vedl v letech 2009 a 2010 tým odpovědný za výběr promovaných aplikací v App Store.

Následně se věnoval platformě Karma Store, kterou sám založil a jejímž cílem je propojovat charitativní organizace s dárci. K tomu se ještě věnoval konzultacím v oblasti mobilního vývoje. V dubnu 2014 pak nastoupil do ESPN jako senior product manager, kde se staral o digitální agendu včetně implementace aplikací ESPN do chytrých hodinek nebo herních konzolí.

„Dlouhodobě se snažíme získávat klienty z řad nejlepších amerických startupů, což se nám daří i díky spolupráci s předními inkubátory, jako je 500 Startups nebo Y Cominator. Věříme, že s Mattem se nám bude dařit získávat inovativní projekty, které budou pracovat s nejmodernějšími technologiemi, jako je augmented nebo virtual reality,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV, který firmu řídí ze Silicon Valley.

Vedení STRV se do USA přemístilo v roce 2012, ale v Česku nezahálí. Firma má v poslední době v tuzemsku slušný hype, pracuje pro americké klienty, hlavně startupy. Pobočky má v Los Angeles, San Francisku a New Yorku. Vývoj se nachází v Praze (firma se nedávno se přestěhovala ze Slovanského domu do Karlína), kde pracuje téměř 150 vývojářů a designerů.

STRV spolupracuje například na vývoji ClassDojo, největší americké aplikace spojující žáky, rodiče a učitele. Mezi jeho projekty patří Ordr a sociální síť Surge, dále firma spolupracuje na Rich Uncles (investiční platforma), Ripple (aplikace pro sdílení zpráv), StereoCast (živé záznamy z koncertů), Flip (obchod s teniskami) a Pura Scents (chytrý osvěžovač vzduchu).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Deset nejnesmyslnějších webových služeb

There's and app for that. Tohle rčení zná asi každý a je pravdou, že chudák starý internet se už dnes se stovkami tisíc mobilních aplikací nemůže měřit ani počtem, ani pestrostí použití. Pořád ale má pár zajímavých trumfů v rukávu díky lidem, kteří zřejmě nikdy neslyšeli další zajímavé rčení: To, že můžeš, ještě neznamená, že bys měl.