Tým STRV obohatí Matt Monday, dřívější manažer Apple a ESPN

Matt Monday je novou posilou amerického týmu obchodníků vývojářského studia STRV. Odchází z mediálního domu ESPN, kde řídil digitální aktivity se strategickými partnery, jako jsou třeba Apple, Google a Samsung. Na starosti bude mít business development.

STRV si od nové posily slibuje získání těch nejzajímavějších a nejinovativnějších projektů pro vývojáře sedící v pražských a brněnských kancelářích. Matt Monday bude působit v pobočce firmy v New Yorku.

„Připojil jsem se k STRV, protože je vnímám jako průkopníky rychlého a kvalitního vývoje, a přesně po těchto řešeních je nyní v USA velká poptávka. Mobilní aplikace jsou tím, co dělá z telefonů chytré. A chytrým řešením a službám ve spojení se šikovnými vývojáři patří budoucnost,“ řekl Matt Monday k svému nástupu do startupu.

Matt Monday
Matt Monday

Své zkušenosti začal sbírat s mobilními aplikacemi v roce 2008 v společnosti Apple, kde také následně vedl v letech 2009 a 2010 tým odpovědný za výběr promovaných aplikací v App Store.

Následně se věnoval platformě Karma Store, kterou sám založil a jejímž cílem je propojovat charitativní organizace s dárci. K tomu se ještě věnoval konzultacím v oblasti mobilního vývoje. V dubnu 2014 pak nastoupil do ESPN jako senior product manager, kde se staral o digitální agendu včetně implementace aplikací ESPN do chytrých hodinek nebo herních konzolí.

„Dlouhodobě se snažíme získávat klienty z řad nejlepších amerických startupů, což se nám daří i díky spolupráci s předními inkubátory, jako je 500 Startups nebo Y Cominator. Věříme, že s Mattem se nám bude dařit získávat inovativní projekty, které budou pracovat s nejmodernějšími technologiemi, jako je augmented nebo virtual reality,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV, který firmu řídí ze Silicon Valley.

Vedení STRV se do USA přemístilo v roce 2012, ale v Česku nezahálí. Firma má v poslední době v tuzemsku slušný hype, pracuje pro americké klienty, hlavně startupy. Pobočky má v Los Angeles, San Francisku a New Yorku. Vývoj se nachází v Praze (firma se nedávno se přestěhovala ze Slovanského domu do Karlína), kde pracuje téměř 150 vývojářů a designerů.

STRV spolupracuje například na vývoji ClassDojo, největší americké aplikace spojující žáky, rodiče a učitele. Mezi jeho projekty patří Ordr a sociální síť Surge, dále firma spolupracuje na Rich Uncles (investiční platforma), Ripple (aplikace pro sdílení zpráv), StereoCast (živé záznamy z koncertů), Flip (obchod s teniskami) a Pura Scents (chytrý osvěžovač vzduchu).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na Silicon Valley Startup Camp v Praze dorazí američtí investoři

US Market Access Center ve spolupráci s Czech ICT Alliance a jejími partnery ze zemí střední Evropy uspořádají v Praze mezinárodní Silicon Valley Startup Camp pro technologické startupy ze středu Evropy. Úspěšní podnikatelé ze Silicon Valley se podělí o své zkušenosti a poradí firmám, jak uspět na globálním trhu a zaujmout investory z USA.
Přečtěte si více

Badgeville změní každou stránku ve hru

Praktický nástroj ke zvýšení zapojení uživatelů přináší startup Badgeville. Po jednoduchém vložení do stránky nabídne nástroje, které čtenářům umožní získávat reputaci, odznaky a další typy odměn a tím je motivují k vyššímu zapojení a rozšiřování povědomí o stránce. Nezbytností je také přítomnost detailních analytických nástrojů.