Tvůrci IdeasWatch dál propagují crowdsourcing novou službou

Česká burza podnikatelských nápadů IdeasWatch se postupně proměňuje na globální platformu umožňující propagovat crowdsourcingové aktivity. Její zakladatelé nyní své zkušenosti nabízejí dál s pomocí služby Crowdgene a pracují na chystaném projektu Open Startups.

IdeasWatch nyní sdružuje již přes 4000 podnikatelů a vývojářů a v poslední době zde přibyla řada funkcí, které zjednodušují networking mezi uživateli. Jednotlivým uživatelům je nyní možné posílat zprávy přímo přes IdeasWatch, aniž by bylo nutné zveřejnit e-mail. Kdokoliv má možnost se připojit pomocí svého účtu na Twitteru, Facebooku, LinkedInu nebo Googlu a služba se tak více stává sociální platformou.

S tím souvisí i zakomponování fotografií a odkazů na sociální profily téměř do všech částí IdeasWatch. Mnohem více tak má vyniknout fakt, že IdeasWatch používají reální podnikaví lidé z celého světa. Díky těmto funkcím se zvýšila aktivita uživatelů od začátku roku (údajně o 180 %) a diskuze o podnikatelských nápadech se stávají zajímavým způsobem poznávání startup nadšenců.

Nyní byl navíc kód IdeasWatch upraven tak, aby bylo možné spustit jeho klon i s úpravami během pár hodin a postupně přibývají i další moduly. Celý koncept byl pojmenován Crowdgene a má umožňovat vytvoření nové crowdsourcingové platformy během velmi krátké doby. Na vybudování startupové platformy na základech IdeasWatch zase tvůrci spolupracují s americkou firmou Foundups, která stojí za projektem Open Startups. Kromě sdílení nápadů bude umožňovat i levelování realizovaných nápadů a získávání investic jak od klasických venture kapitalistů, tak pomocí crowdfundingu.

Na IdeasWatch je nyní přes pět desítek nápadů, do kterých se lidé chtějí zapojit a realizovat je. Mezi aktuálně rozpracované nápady paří například crowdfunding pro školy nebo česká alternativa Rocket Internetu.

Crowdfundingu se Michal Hudeček ze společnosti Maintop Business, která za IdeasWatch stojí, na Tyinternety v poslední době věnoval v článcích Mýty a fakta o crowdfundinguJak pomocí crowdfundingu získat milion dolarů za den.

Total
0
Shares
Další články