Tvůrce Ultimy bude dělat sociální hry

Richard Garriott, muž který stál u zrodu legendární série her Ultima, včetně nejznámějšího kousku Ultima Online, bude dělat sociální hry. Jako jeden ze spoluzakladatelů stojí za novým projektem Portalarium, který vznikne na Facebooku a nemá v plánu nic menšího, než sprovodit ze světa trapnou flashovou kvalitu nynějších her.

Po svém návratu z kosmu, kam odletěl v roce 2008 za 30 milionů dolarů, si pan Garriott udělal od vývoje menší pauzu. Vypadá to, že jenom proto, aby se nám vrátil k tomu, co mu jde nejlépe. MMO hrám.

Jeho startup Portalarium má v plánu vytvořit na Facebooku novou herní síť, jejíž hlavní odlišností od těch stávajících by měla být lepší grafika. Síť bude otevřená i dalším developerům, kteří budou moci použít jejích nástrojů a vytvářet pro ni vlastní hry.

Prvním projektem startupu Portalarium ale nebude žádné RPG, jak by člověk od tvůrce Ultimy trochu podvědomě čekal. Místo toho chce Richard vsadit na osvědčenou kartu kasinových her. Název Sweet @$! Poker mluví v tomhle případě za všechno. Je otázka, zda se další pokerová hra na Facebooku proti zavedené verzi od Zyngy uchytí. Na to nám ale nezbývá než si počkat. A kdo hrál Ultimu, bude Richardovi určitě držet palce.

Via SocialTimes

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

CzechAccelerator otevírá další šanci pro firmy, které chtějí uspět v zahraničí

V pořadí již šestá výzva projektu CzechAccelerator 2011 - 2014 vyhlašovaná agenturou CzechInvest, bude otevřena pro inovativní české firmy, které mají ambice uspět v zahraničí a hledají strategického či investičního partnera nebo zahraniční obchodní kontakty. Pro české firmy se opět otevírají destinace Silicon Valley nebo Boston v USA, Singapur, Izrael a Švýcarsko. Přihlášky lze posílat od 29. května až do 9. září.
Přečtěte si více

Petr Biskup z IBM: Vybudujme z Česka a Slovenska další Silicon Valley

Petr Biskup pracuje jako ecosystem development alliance manager. „Sám nevím, co to přesně znamená,“ směje se na úvod rozhovoru. Jeho úlohou je v společnosti IBM vytváření aliancí s různými partnery v rámci startupového ekosystému v České republice a na Slovensku. „Lidštěji by se dalo říct, že jsem manažer startupového programu. Vím, ten oficiální název je hrozný,“ doplňuje s úsměvem.