Tripomatic se s novým majitelem mění na Sygic Travel. Spustí i virtuální realitu

Plánovač výletů a dovolených Tripomatic mění své jméno na Sygic Travel podle svého nového majoritního vlastníka. Po rebrandingu nabídne kompletní správu výletu a umožní si destinace prohlédnout s 3D brýlemi.

Brněnský Tripomatic mění název potom, co v něm většinový podíl koupil bratislavský Sygic. Výrobce úspěšné navigační aplikace s více než 130 miliony uživateli a 130 zaměstnanci koupil v Tripomaticu 51% podíl letos v lednu za nezveřejněnou částku.

„Rozhodli jsme se spojit se Sygicem, protože společně můžeme vytvořit nejlepší platformu pro nezávislé cestovatele, kteří si chtějí ušít svůj výlet na míru přesně podle svých požadavků a přitom to udělat rychle a pohodlně. Líbilo se nám také to, že Sygic je technologická společnost s obrovskými zkušenostmi v mobilních aplikacích a můžeme se od nich hodně naučit,“ vysvětluje fúzi Barbora Nevosádová, spoluzakladatelka služby.

sygic_travel_app_ios

Nový majoritní vlastník zase rozšíří služby pro své zákazníky a pokryje nejen navigování v autě, ale v podstatě celou cestu.

Kompletní správa cesty a 3D brýle

Mobilní služba Tripomatic, nyní tedy Sygic Travel, vyhledává zajímavá místa pro turisty, nabízí ale i funkce objednání ubytování, vozidla nebo prohlídek s průvodcem.

Změnou názvu ale novinky nekončí. Během několika týdnů uvolní Sygic Travel aplikaci pro virtuální realitu, v níž bude možné vybrané destinace prohlížet prostřednictvím 3D brýlí – nejprve Oculus Rift, později budou následovat i zařízení Samsung. Aplikace umožní cestovatelům s použitím VR headsetu „projít“ po městě a zjistit, zda se jim tam líbí natolik, aby se tam vypravili i ve skutečnosti.

Další proklamovanou ambicí aplikace je pomoci cestovatelům v každé fázi jejich výletu – od rozhodování, kam se vydají, až po sdílení zážitků z dovolené. Nabídne tedy sestavení podrobného plánu cesty, výběr míst a rezervace, během výletu pak umožní editovat cesty, navrhuje zajímavá místa poblíž a naviguje k dalšímu vybranému cíli.

Sygic Travel je dostupný zdarma pro iOS, Android nebo online na webu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Úspěchy s piráty v zádech

Čeští vývojáři nezávislých her nejsou žádná ořezávátka a mezi našimi startupy patří k těm nejúspěšnějším. Proto opět pokračujeme v nepravidelném seriálu, který jejich cesty sleduje. Parné léto na české herní scéně zatím přineslo obrovský megahit v podobě nové hry od Madfinger Games, dva menší tituly a spoustu otázek okolo pirátství.