#třidvajedna dílna: Nadace Karla Janečka shání společensky prospěšné projekty

6 dní, 10 mentorů, 144 hodin tvoření, 10 týmů, 5 facilitátorů, 1 velký mejdan. To vše slibuje nový akcelerátor #třidvajedna dílna organizovaný Nadací Karla Janečka. Zaměřen je na projekty řešící společenské problémy v oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti.

Hlavním cílem akcelerátoru je za necelý týden ověřit životaschopnost projektů v počáteční fázi. Účastníci by tak podle slibů organizátorů po absolvování měli být schopni odpovědět na otázky typu: Kdo je moje cílová skupina? Jaké má problémy? Jsou zákazníci ochotni za produkt či službu platit?

Pomáhat v tom budou taky zkušení mentoři, například Silke Horáková (výkonná ředitelka asociace private ekvity a venture kapitálu CVCA), Vítek Ježek (zakladatel projektu Rekola) či Zdeněk Hornych (CEO a zakladatel Socifi.com).

Přihlašování probíhá na téhle adrese, a to jen do neděle 30.4. Samotný akcelerátor se pak uskuteční v Třebízu u Slaného (Hotel pod Sluncem) od 7.6. do 13.6.

Mezi kritéria na projekt (kromě počáteční fáze s neověřením byznys modelem a oblasti vzdělávaní nebo aktivní občanské společnosti) patří škálovatelnost s ambicí dopadu na tisíce uživatelů, jasná definice problému, inovativní návrh řešení a záměr finanční udržitelnosti.

Poplatek za účast je 2 112 Kč na osobu. Pokud by ale částka pro účastníky byla překážkou, mohou se ozvat na michaela.zezulova@nadacekj.cz, a prý „zkusíme společně něco vymyslet“.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Češi v Silicon Valley: Všechno je jinak

Hubert Palan z Good Data, světoběžník Michal Bláha a studentský talent Vojtěch Ciml podpořený Credo Ventures se sešli v rámci WebExpo k diskuzi o tom, co je vlastně Silicon Valley zač a jak moc s člověkem tamní pobyt zamává. Ideální materiál pro další část našeho nepravidelného „siliconového“ seriálu.