Třetí kolo Czech ICT Incubator posílá do USA tři startupy: BattSwap, Lumitrix a Simplity

Zdroj: Flickr.com, Patrick Nouhailler, Silicon Valley from above

Rekordní počet firem posílá Czech ICT Incubator do Silicon Valley. V jeho třetím běhu zvítězily startupy BattSwap a Lumitrix, divokou kartu v podobě speciální ceny poroty získává Simplity. Všechny tři dostanou tříměsíční šanci v inkubátoru Runway v San Franciscu či jiném inkubátoru v oblasti.

„Oproti minulému kolu byl zásadní posun v kvalitě samotných pitchů, startupy se opravdu uměly prodat. To je skvělé, protože to je často klíčové pro zhodnocení pobytu v Silicon Valley i další rozvoj firmy,“ říká Ladislav Bárta odpovědný za inovace v ČEZu, firmě, která je hlavním partnerem Czech ICT Incubatoru.

Výměna baterií, videomapping a IT firma

Vítězný tým BattSwap si klade za cíl změnit celý obor automotive, nabízí nejrychlejší komplexní řešení pro automatickou výměnu baterie v elektromobilech. „Během dvoutýdenního pobytu v Silicon Valley jsme podepsali několik memorand o spolupráci s předními hráči, což dokládá velký zájem o BattSwap technologii,“ říká Radek Janků, ředitel BattSwapu.

Společnost Lumitrix nabízí vybavení a řešení pro videomapping v městském prostředí. „Možnost vycestovat do Sillicon Valley je unikátní příležitostí naučit se metodiku, pochytit inspiraci a získat zkušenosti od špiček virtuálního byznysu současnosti,“ uvádí Lukáš Brus, CEO společnosti Lumitrix.

Kromě dvou vítězných týmů pojede do Silicon Valley i společnost Simplity, nejrychleji rostoucí IT firma v oblasti střední a východní Evropy podle Deloitte. Dostala speciální cenu poroty a program ji bude v Křemíkovém údolí hledat vhodné partnery a mentory.

Desetkrát víc zájemců

Czech ICT Incubator zmíněným startupům poskytuje kancelářské prostory na 3 měsíce, mentoring od řady expertů a zkušených podnikatelů. Vše v hodnotě 6 500 dolarů je bez nároku na podíl ve firmě.

Do třetího běhu programu se přihlásilo 25 účastníků, ve finálovém kole se kromě vítězných projektů prezentovalo před porotou 9 startupů: Factorify, Databreakers, ShopSys, SmartMeter, Traffika, Accent Artisan, Procrastination.com, 101touch, a Rada Building.

Vítěze vybírala devítičlenná odborná porota složená ze zástupců partnerů programu ze společností ČEZ, Rockaway, STRV, MSD IT Global Innovation Centre, J&T Ventures, Microsoft a GISTin UP, jmenovitě Dušan Zábrodský, David Semerád a Lubo Šmíd, Ladislav Bárta, Petr Palán, Adam Kočík a Ladislav Trojan.

Total
0
Shares
Další články