Travelling Salesman míří po Bratislavě a Brně i do Prahy

Jmenuje se Kristoffer Lawson, říká si Travelling Salesman, a objíždí Evropu ve jménu hledání startupů a zajímavých lidí kolem nich. Po Bratislavě a Brně se jeho další zastávkou dnes má stát pražská Wayra.

Kdo je to Travelling Salesman? Přiznáváme, že až do dneška jsme to moc netušili také. Jde o pána, který se jmenuje Kristoffer Lawson, sám podniká ve startupech (spoluzaložil velmi úspěšný finský projekt Holvi) a už od roku 2010 v pravidelných intervalech objíždí Evropu, aby se seznámil se startupovou kulturou v různých zemí. Objevuje přitom nejen zajímavé začínající projekty a společnosti, ale také lokální akcelerátory, co-workingová centra a další infrastrukturu pro podporu podnikání. V tom málu času, který je při každé návštěvě k dispozici, se navíc snaží podělit i o své znalosti a zkušenosti, například se správným prováděním pitchů.

Během tohoto týdne Kristoffer zavítal také do střední Evropy. Ve středu se jeho zastávkou stala Bratislava, kde, jak popisuje na svém blogu, věci poněkud zkomplikovala organizace na poslední chvíli. Posléze ale několik zajímavých míst, lidí i projektů objevil, a návštěva tak zbytečná nebyla.

V Brně se věci vydařily poněkud lépe. Kristoffer zde navštívil Coworking Centrum, zaměřené především na pomoc matkám – začínajícím podnikatelkám, a pak také Jihomoravské Inovační Centrum. I přes svou stoprocentní neplánovanost se obě návštěvy vydařily, tradičně proběhlo i několik cvičných pitchů. Jiří Dobrý promluvil o projektu Matematika Hrou, Jiří Matela představil Comprimato a Vladimír Šandera popovídal o startupu Smartsuppp. Kristofferův tým tak mohl být s průběhem dne spokojený.

To ale není vše, to nejdůležitější totiž teprve přichází. Jak napovídá událost na Facebooku, Kristoffer Lawson se svými přáteli se dnes objeví i v Praze. Místo a čas jsou stanoveny na třetí hodinu, a to ve Wayře na Václavském náměstí 3 (jde o třetí patro). Pokud máte chvíli, a chtěli byste se s tímhle zajímavým pánem a jeho doprovodem setkat, rozhodně se zajděte podívat.

Pro úplnost pak dodejme, že příštími zastávkami středoevropského putování budou Wroclaw, Poznań a Gdańsk.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Wundercar, Uber, Liftago, upTAXI… kdo je nejlepší? Zkusili jsme je všechny

Jestli bydlíte v Praze, máte kreditku a v kapse chytrý telefon, může vám nabídku cool taxikářských appek závidět i velká část obyvatel vyspělého světa na západ od nás. Obzvlášť, když jsou taxíky v Česku superlevná záležitost. Ale jak tyhle služby fungují v realitě? Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? Vyzkoušeli jsme je všechny.
Přečtěte si více

Soutěž adVENTURE ukázala české startupy zase trochu jinak

Letošní ročník tradiční soutěže zaměřené na podporu rozvoje inovativních firem a komercializaci výsledků výzkumu přinesl pestrý a poměrně osvěžující pohled na českou startup scénu. Nejúspěšnější nakonec byla trojice Spoteee, Celebrio a BuddyBet, i ostatní účastníci přehlídky ale pomohli ukázat, že podnikatelský duch v Česku žije a zdaleka se neomezuje jen na jednoduché webové služby.
Přečtěte si více

5 nejlepších přednášek z LeWeb London

Londýnský LeWeb přilákal i řadu Čechů, a přestože jsme se nemohli sami zúčastnit, dostali jsme alespoň zajímavé tipy na přednášky, které stály za to. Dozvíte se z nich, jak získat čas na všechno podstatné, jak vypadá hádka taxikářů v podání startupistů či jakou budoucnost z hlediska podnikatelů a investorů máme před sebou.