Tlačítka WePay umožní přijímat online platby komukoliv

Tři nová tlačítka od platebního startupu WePay usnadní práci každému, kdo chce online obchodovat nebo přijímat dary. Čtyři roky starý startup je představil včera a hned se začalo mluvit o tom, zda by si PayPal neměl začít hlídat záda.

Tlačítka WePay nesou názvy “Buy Now”, “Donate” a “Register”. Z toho jasně plyne i jejich účel – prodávat zboží a služby (byť ne všechny, viz sekce 6), přijímat dary nebo umožnit zákazníkům rychlou registraci. Hlavní výhodou tlačítek má podle majitelů startupu být jednoduchost instalace i používání. Hlavním konkurentem startupu na poli online plateb je PayPal, který podobné tlačítko nabízí také, je ale podstatně složitější.

“PayPal má ke svému tlačítku Buy Now pětisetstránkový manuál, a i když už se vám náhodou povede tlačítko nainstalovat, zákazníci jsou během placení přesměrováni na web PayPalu. Nám se povedlo proces významně zjednodušit,” říká šéf WePay a jeden ze dvojice zakladatelů Bill Clerico. “Jsme přesvědčeni, že pro miliony lidí, kteří zatím platby nepřijímají online, protože je to příliš složité, jsou naše tlačítka revoluční.”

Společnost prohlašuje, že pokud dokážete vložit na svoji stránku embedované video z YouTube, dokážete nainstalovat i její tlačítka. Při placení všechno probíhá přímo na stránkách a návštěvníci je ani na chvíli neopustí. Instalace tlačítek nic nestojí, platí se ovšem provize z provedených plateb – každá platba stojí 30 dolarových centů, v případě platby kartou se připočítává 2,9 procenta z částky a v případě bankovního převodu rovné jedno procento. Pro instalaci tlačítek je nejprve potřeba se na WePay zaregistrovat, stránka pro zjednodušení nabízí k tomuto účelu login přes Facebook.

Startup WePay vznikl v roce 2008, kdy se druhý jeho zakladatel Rich Aberman pokoušel od několika známých vybrat příspěvky na oslavu bakalářského titulu svého bratra. Peníze od známých napříč Spojenými státy se mu sice nakonec sešly, vzhledem ke všem prožitým komplikacím ale dospěl k názoru, že převod peněz online je zbytečně složitý a šel by podstatně zrychlit a zjednodušit. Od tohoto poznání byl k založení WePay s Billem Clericem již jen krůček.

Via VB

Total
0
Shares
Další články