The Startup Kids míří do Česka. Trailer k dokumentu, který vás nakopne

Konečně i Praha se dočká promítání pozoruhodného a nesmírně energického filmu od dvojice islandských podnikatelek. The Startup Kids se věnují mladým inovátorům ve Spojených státech a Evropě a své osobní i podnikatelské příběhy sdílejí zakladatelé firem jako jsou Dropbox, Vimeo, Kiip a mnoho dalších.

Píše se rok 2008, islandská ekonomika se po kolapsu bankovního sektoru řítí z útesu, vláda má potíže s refinancováním dluhu, burza ztrácí 90 % své hodnoty, islandská koruna oslabuje, inflace rapidně roste… Na malém ostrově však dvě mladé holky píší jiný příběh, vymykající se veškeré logice. Rozhodly se podnikat, zkusit dělat to, co je baví. O několik měsíců později dokončují svou stolní hru a uvádějí ji na trh. Zakrátko se stává bestsellerem.

Tento nečekaný úspěch bylo potřeba vysvětlit a Vala a Sesselja k tomu opět přistoupily po svém. Za malý evropský grant si koupily jednosměrnou letenku do států a s kamerou v ruce se pustily do rozhovorů s těmi nejinspirativnějšími startupisty, na které tam narazily. Poté se přesunuly zpět do Evropy, aby získaly srovnání jednotlivých success stories na obou kontinentech. Na dokončení filmu chyběly finance, po vzoru startupové doktríny ale představily projekt na crowdfundingové platformě Kickstarter a v roce 2012 měl film světovou premiéru.

Své příběhy na kameru vypráví osobnosti jako Zach Klein, který stojí za projektem College Humor i startupem Vimeo, Alexander Ljung, zakladatel služby SoundCloud, Kristian Segerstrale, tvůrce úspěchu Playfish a dalších startupů, ale i venture kapitalisté z Accel Partners nebo novináři.

Po zhlédnutí The Startup Kids si těžko někdo dovolí říct, že něco nejde, či hledat výmluvy. Dokument je festivalem úspěchu poháněným těžce vydřenými poznatky z neúspěchů, tvrdohlavostí a odhodláním, mnohdy v kombinaci s neortodoxním přístupem. Dokazuje, že většina startupistů je na tom v počátcích stejně, a krom své vize začínáme všichni s holými zadky.

V desítkách zemí má již premiéru za sebou, v Česku se na přípravách pracovalo několik měsíců, nyní se však dokument The Startup Kids představí i u nás. Do kalendářů si proto barevně poznačte čtvrtek 28. února a na celou akci, která nebude jen o promítání a dorazí na ni i zajímaví hosté, si raději vyhraďte celý večer. Začínáme v 18 hodin ve Světozoru a pozor – autorky si pro českou premiéru připravily i speciální překvapení. Podrobnosti očekávejte už brzy :-).

Lístky si raději kupte hned, jejich prodej a organizační zázemí zajišťuje – jak jinak – český startup Takeplace.

Total
0
Shares
Další články