Těchto 12 českých startupů vyhrálo národní kolo Central European Startup Awards

Minulý týden proběhlo slavnostní vyhlášení národního kola CESA, tedy Central European Startup Awards. Cenu si odnesli zástupci 12 nejlepších českých startupů, které nyní postupují do středoevropského semifinále v polské Varšavě.

Do letošního kola CESA byly v Česku nominovány přes tři stovky startupů, z nichž bylo 44 nejlepších shortlistováno a vybráno do veřejného hlasování. Na základě kombinace hlasu lidu a hodnocení odborné poroty vzešli vítězové, jimž agentura Fenek jako národní koordinátor soutěže předala minulý týden v Lucerna Music Baru výherní certifikáty.

Soutěžilo se celkem ve 12 kategoriích a mezi vítězi jsou jak známá jména typu Dity Přikrylové z Czechitas či StartupYard, tak vycházející hvězdy jako jsou DeafTravel nebo Coworkbooking. Všech 12 startupů získalo poukaz na konzultaci se zástupcem odborné poroty, která soutěžící hodnotila. České startupy také postupují do regionálního kola soutěže, které se bude vyhlašovat 24.10. v Polsku.

Kromě startupistů se na pódiu objevil i Bill Finney, americký právník z advokátní kanceláře Novalia, která radí i startupům jako Stories nebo Productboard a národní finále sponzorovala. Vystoupili také zástupci Global Startup Awards, která CESA pořádá, Ricardo Maia a Erika Krisztian.

Jsme velice spokojeni s průběhem soutěže v Česku a doufáme, že do semifinále v Polsku dorazí co nejvíce startupů. Naším cílem je, aby celý startupový ekosystém spolupracoval na mezinárodní úrovni, protože všichni potřebují expandovat a díky networkingu mohou nacházet vzájemné synergie. Proto i CESA pořádáme,” shrnul vyhlášení Maia.

Seznam všech oceněných startupů v rámci českého kola Central European Startup Awards:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.