Technoholky už berou stejně jako kluci. Aspoň tedy v Silicon Valley

Co si budeme namlouvat, děvčata v Silicon Valley byla v minulosti většinou jen zjevení. Geekovské seriály o tom koneckonců referují v podstatě v každém díle. To se ale mění.

Ženy už šéfují Facebooku i Yahoo a zastanou práci i ve vývoji. A teď už se srovnaly i jejich platy s těmi mužskými. Podle studie Graduating to a Pay Gap: The Earnings of Women and Men One Year after College Graduation, už není statisticky významný rozdíl mezi platem inženýra a inženýrky.

Jinými slovy, pokud ženy vystudují matematiku, fyziku nebo informatiku, mohou se těšit na stejnou odměnu jako muži jen s tím rozdílem, že se musí připravit na veskrze mužský kolektiv. A i to se může rychle změnit. Podle statistik Rad Campaign je totiž už každý pátý student techniky ve skutečnosti studentka a bakalářský diplom má na světě víc žen než mužů.

A peníze v Silicon Valley tečou. Podle posledního přehledu Mashable si třeba stážista v Twitteru nebo Facebooku vyjde na necelých sedm tisíc dolarů měsíčně.

Ženy ve světě  se také pomalu zbavují strachu ze samostatného podnikání. V Česku to jde ještě pomaleji. I když se první dívčí startupy objevují. “Ve firmách v TechSquare pracuje hodně holek, ale zatím nemáme moc startupů, které by samy založily. Prostě ještě nemaj takový koule jako dámy na západ od nás. Myslím, že je to dáno naší minulostí a výchovou,” tvrdí Petra Hubačová z TechSquare.

 

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.
Přečtěte si více

Dušan Vítek: Peníze jsou blbá motivace

Už před 13 lety, kdy u nás slovo startup neexistovalo, pomáhal Dušan Vítek rozjet pobočku české společnosti Kerio v Silicon Valley. Na rozdíl od přelétavých startupistů dneška to s ní táhl až do letoška, patnáctileté výročí už spolu však neoslaví - nyní se rozhodl uspět s vlastní službou Portadi, nástrojem pro správu přístupů ke cloudovým službám.