Taxify se mění na Bolt. Značka má odpovídat širší vizi mobility

Taxify změnil název na Bolt. Spolu s novým jménem se mění také logo. Změna byla motivována snahou upravit značku tak, aby lépe odpovídala širší vizi mobility, kterou společnost zastává. Aplikaci totiž nyní můžete využít nejen k svezení v autech, ale ve světě také například s pomocí sdílených koloběžek či na motorce.

“Taxify vznikla před pěti lety s cílem udělat přepravu ve městech pohodlnější a dostupnější. Naším prvním produktem bylo řešení pouze pro celé taxi dispečinky, které firmě dalo původní jméno. Tím, jak jsme naplňovali naši misi, jsme se také postupně vzdalovali původnímu názvu. Naší ambicí je nadále řešit další problémy v dopravě, a proto chceme, aby náš brand odpovídal spíše budoucnosti, než minulosti firmy,” uvedl Markus Villig, CEO a spoluzakladatel Boltu.

“Náš nový název Bolt představuje rychlý pohyb bez námahy – přesně taková by měla být přeprava po městě, bez ohledu na to, jestli se pohybujete autem, na koloběžce nebo s pomocí veřejné dopravy. Zdůrazňuje také naše přesvědčení, že budoucnost přepravy bude elektrická,” doplnil Villig.

Původem estonská technologická firma dnes obsluhuje 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě. Stal se z ní leader v Evropě a Africe. Byla také první společností, která v jedné aplikaci spojila objednání odvozu autem se sdílenými koloběžkami. V současné době pracuje na rozšíření sdílených koloběžek do dalších evropských měst.

K rozšíření nového brandu Bolt dojde postupně v nejbližších týdnech na všech trzích, na nichž aplikace po celém světě působí. Uživatelé platformy Bolt nebudou muset činit žádné kroky. Aplikace se aktualizuje automaticky.

Total
0
Shares
Další články