V Česku vzniká nová Ikea. Navíc je online. Seznamte se, tohle je Dozamo

Může se tu postavit nesčetně domů nábytku, ale ideálem v tomto směru už pro Čechy zřejmě navždy zůstane Ikea. Takže když někdo představí startup, který zní jako Ikea po Česko-Švýcarsku, pravděpodobně bude mít úspěch. A Dozamo ho má.

Může se tu postavit nesčetně domů nábytku, ale ideálem v tomto směru už pro Čechy zřejmě navždy zůstane Ikea. Takže když někdo představí startup, který zní jako Ikea po Česko-Švýcarsku, pravděpodobně bude mít úspěch. A Dozamo ho má.

Projekt, který lidem dává příležitost si nábytek navrhnout, nechat vyrobit a samozřejmě jim nebere to potěšení si ho doma sestavit.

Na míru, od designérů a ještě práce starých dobrých českých ručiček

Dozamo skrz web s konfigurátorem umožňuje navrhnout vlastní nábytek. Díky spolupráci s mladými designery (které mimochodem shání), automatizaci procesů a přímému propojení s výrobou řeší problém nedostupnosti originálního nábytku za rozumné ceny.

Využívá proto předpřipravené technické moduly, vynechává prostředníky a ještě se chlubí rychlým dodáním – mají to být maximálně dva týdny. Pak vás nechá nábytek si sestavit, čímž snižuje jeho cenu. Dozamo ocenili diváci i odborná porota s tím, že tým se se svým projektem dostal nejdál a jde tak o nejméně riskantní investici.

dozamo

Tým tvoří Martin Žák a Cosimo Donati, kteří se se svým projektem dostali i do finále letošního ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. „Je to pro nás překvapení, protože ostrý start spouštíme až začátkem července,“ říká Martin Žák.

Dozamo teď shrábli ocenění na Demo Day inkubační linky iPort, která funguje pod VŠE. Jako výhru si odnášejí 20 tisíc korun, které hodlají dát na založení právní entity v České republice.

iPort, kolo druhé

iPort tím uzavírá první kapitolu svého fungování a už v průběhu června se otevírá novým týmům. Registrace do inkubátoru i akceleračního programu pod VŠE tady, první Open House, kde můžou zájemci soutěžit o přízeň, se koná 16. června. Od července se pak bude konat pravidelně každé první úterý v měsíci.

Demo Day byl vyústěním čtyřměsíčního programu, který měl za cíl posunout projekt od nápadu ke startupu. Pětiminutové prezentace a dalších pět minut na otázky poroty uzavřely vůbec první běh inkubační linky. Během něj dostalo šanci šest nejlepších, které vzešly z “předkola”: CleanMyPlace, LSinteractive, Tutorings, JáHrdina, SimpleJohn (dříve pod názvem Easy-learning) a vítězné Dozamo. Ty za čtyři měsíce nejvíc pokročily hlavně splnily úkoly, které v xPortu dostaly.

dozamo

Co tedy šestice nejlepších projektů umí?

CleanMyPlace: „Od uklizeného bytu vás dělí pouhé kliknutí“. A to díky aplikaci, která podle místa a možností najde tu správnou uklízečku.

LS Interactive: „Spojení obchodního potenciálu skutečných lidí s potenciálem elektronického businessu“. Nabízí řešení, díky kterému mohou firmy získat více zákazníků a udržet s nimi osobní kontakt, aniž by museli najmout více zaměstnanců do obchodního oddělení.

Tutorings: „Vzdělávání snadno, rychle a efektivně“. Propojuje lektory s lidmi, kteří chtějí studovat. U Tutorings je nyní registrováno přes 300 lektorů a zprostředkovaných přes 200 doučování. Portál je přeložen do 5 jazyků a připravuje se na oslovení zahraničních lektorů.

JáHrdina.cz: „Každý může být hrdinou“. Výroba a prodej personalizovaných produktů pro děti. Především knížky se jmény, které děti motivují k četbě. Ale i plyšové hračky na míru vyrobené dle obrázku, které dítě namalovalo.

jahrdina

Easy-Learning: „Vzdělávání s viditelným vlivem na výkon“. Nabízí e-learning pro vzdělávání manuálních pracovníků výrobních firem. Ty totiž často zaměstnávají nedostatečně kvalifikované pracovníky, což má přímý dopad na kvalitu konečného produktu.

Dozamo: „Přinášíme individualizovaný nábytek každému“¨. Řeší problém nedostupnosti originálního nábytku za rozumné ceny. Vyvíjí webovou stránku, kde si lidé budou moci vytvořit intuitivně a jednoduše nábytek dle vlastních potřeb a vkusu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský Unifer nabízí mentoring startupům i studentům

Centrum inovativní spolupráce UNIFER spojuje šikovné studenty a špičkové profesionály, kteří společně pracují na projektech od zadavatelských firem. Mentoring ale UNIFER nabízí i startupům a právě důrazem na mentoring od zkušených profesionálů se UNIFER chce odlišit od jiných podnikatelských inkubátorů.
Přečtěte si více

Státní seed fond představí seriál seminářů po českých městech

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo cyklus seminářů ke zvýšení povědomí o připravovaném seed fondu pro začínající podnikatele. Určené jsou zejména mladé generaci nositelů nových nápadů z řad studentů, doktorandů a dalších představitelů akademické sféry, zúčastnit se ale mohou i ostatní. Prezentace se uskuteční na 15 vysokých školách technického a přírodovědného směru v říjnu a listopadu.