Švédský web RunAlong.se na ženách nenechá nitku suchou

Samozřejmě se nejedná o sexismus, ve skutečnosti jde “jen” o běhání. RunAlong.se je server pro ženy-běžkyně, který si klade za cíl pomoci jim v efektivnějším a bezpečnějším uskutečňování jejich sportovních aktivit.

Jde o vcelku zajímavý nápad. Ženy běžkyně, které buďto nerady běhají samy, nebo mají volno až v pozdních večerních hodinách, kdy se bojí zla číhajícího ve tmě, si zde mohou pomocí Googe Maps naplánovat trasu. Po splnění tohoto náročného úkolu mají možnost pozvat na svou trasu další ženy zapálené pro tento druh sportu. Nejenže se tím zvyšuje jejich bezpečnost během běhání, ve více lidech je i větší zábava, a nakonec je tu i motivace večer opravdu vyndat boty ze skříně a jít se protáhnout.

Stránka je od svého spuštění v březnu toho roku v beta verzi. Za projektem stojí Heidi Harman, bývalá expertka na user interface a plánování webů, a nezbytnou investici poskytla Vinnova, švédská agentura pro inovativní systémy. Obchodní model stránky bude mix freemium (tzn. kombinace zakládní neplacené služby s placenými premium službami) a reklamních a sponzorských dohod s velkými běžeckými značkami.

Vzhledem ke své praktičnosti pro jakékoliv činnosti zahrnující více lidí a plánování trasy, ať už půjde o cyklovýlety, kolečkové brusle, nebo třeba motorkáře to vypadá, že by se služba mohla ujmout. Nutnou podmínkou je samozřejmě dobré zmapování dané oblasti na Google Maps, bez něhož je služba takříkajíc bezcenná. Další velkou výhodou tohodle startupu je jeho poradní výbor, který obsahuje některá ze zvučných švédských jmen v oboru.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Hanusem

Mezi českými investory patří Michal Hanus jednoznačně mezi ty úspěšné. Byl u velkých úspěchů Miloše Endrleho i Jana Barty, a přestože ne z každé investice se stal zlatý důl, vyloženou katastrofu podle svých slov zatím nezažil. Rádi jsme si proto poslechli jeho názory na české startupy i to, proč tu podle něj zatím místo skutečného startupového ekosystému jsou spíš "party lidí, kteří spolu mluví".