Summer of Startups už má web, nápady nabídli první investoři

Cílem projektu Summer of Startups je propojit investory, kteří mají dobré nápady na nové firmy, zkušenosti i peníze, s podnikavými a schopnými lidmi, kteří by si chtěli startupování vyzkoušet a třeba i riskovat svá teplá místečka, ale neměli dosud tu správnou příležitost nebo jim chybí nápad, na který by byli ochotni vsadit svou kariéru.

Summer of Startups bude fungovat na podobném principu jako Startup Weekend, je ale o poznání delší (konkrétně o 2370 hodin). Nejprve dá během poznávacího víkendu dohromady angel investory a jejich nápady na projekty s lidmi, kteří by jim je mohli a chtěli pomoci zrealizovat, a pak začnou tři měsíce tvrdé práce. Akci organizuje Node5, který zajistí prostor a konzultační služby, vše ale bude z velké míry na domluvě jednotlivých týmů.

Předem nejsou dána žádná závazná pravidla, jak by měla spolupráce probíhat. Je tedy možné, že si investor nechá například podíl 40 procent a zbytek rozdělí mezi ostatní partnery, kterým zároveň po dobu tří měsíců zajistí peníze na živobytí a pokryje marketingové a jiné výdaje projektu. Nebo si také může nechat jen 10 procent s tím, že žádné velké finance do realizace vkládat nebude. Jsme docela zvědaví, s jakými modely jednotliví investoři přijdou. V každém případě připadne 5 procent Node5.

Zatím zájem podělit se o své nápady potvrdili Michal Bláha, Pavel Doležal, Petr Hromádko, Petr Ocásek, Vít Urbanec a Vlastimil Vávrů. Další jména bychom se mohli dozvědět na pondělní akci, kde bude možné se organizátorů na cokoliv vyptat a setkat se s některými z mentorů. Další informace o programu najdete na webu v sekci FAQ a samozřejmě už můžete také podat přihlášku. Vše odstartuje ve čtvrtek 2. srpna, vybráno bude maximálně 25 lidí do osmi týmů.

Total
0
Shares
Další články
Silicon Valley. Zdroj: Flickr.com Christian Rondeau
Přečtěte si více

Czech ICT Incubator jde vybírat energetické startupy, nejdřív do San Franciska, pak do Silicon Valley

Czech ICT Incubator letos propojuje ICT s energetikou, takže hlavním partnerem pro výběr úspěšných energetických startupů se stal ČEZ. Spolu vyšlou vítěze republikového kola do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. srpna a hlavní motivací je 150 tisíc korun a místo v Runway na dobu 3 až 4 měsíců.