Studio U+ spustilo unikátního průvodce, podle kterého si můžete postavit vlastní startup

Startupové studio U+ spustilo další projekt, ale tentokrát se překvapivě nejedná o startup. Naopak jde o unikátního průvodce, který detailně popisuje nezbytné kroky při stavbě startupu. A tak si díky němu můžete vyvinout třeba vlastní firmu a neudělat při tom tolik chyb.

V U+, dříve známý pod jménem Usertech, pomáhají stavět startupy pět let. Jeho lidé zároveň mentorují na Google Launchpadu, v ESA a Founder Institutu, a tak se rozhodlo, že své poznatky a znalosti nasdílí se širokou komunitou. Chce je předat především těm, kteří by si rádi postavili vlastní startup.

Startup od A do Z

„Sami jsme se během stavby startupu dopouštěli nemalého množství chyb a omylů, které nás stály spoustu úsilí, času, ale i dobrých lidí. Dlouho jsme si říkali, že kdybychom měli takový návod, určitě by nám spoustu starostí ušetřil,“ říká CEO U+ Jan Beránek.

„Na internetu je spousta článků, které řeší nejrůznější palčivé otázky, které startupy i jejich foundry pálí, ale nikdo vám nedává skutečný manuál, jak takový startup postavit od základu a jaké další kroky vás čekají,“ doplňuje Beránek.

Že je o co stát, značí i zájem amerických partnerů U+, kterým se takzvaný Startup Guide velmi líbí. Partneři jako Bay Angels, Galvanize, One Piece, Startup Grind nebo Google Launchpad chtějí průvodce šířit mezi své klienty. A další partneři by měli přibývat.

Startup Guide v U+ tvořilo celkem jedenáct lidí. Výsledkem je přes sto stránek obsahu, který pokrývá všechny fáze startupu od nápadu přes jeho validaci, MVP, uvedení na trh až po následnou evaluaci a další kroky. Prozatím je zveřejněna zhruba třetina obsahu a najdete ho na webu U+.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak jsem se stal estonským startupistou v Zerply.com

Josef Minařík jel původně do Tallinnu studovat a o startupech nevěděl nic. Dnes je hlavním vývojářem globální služby, kde má profil i estonský prezident, a která se po první úspěšné investici nyní poohlíží po velkých penězích. A jak sám říká ve svém vyprávění, návrat k předchozímu způsobu práce už si téměř nedokáže představit.
Přečtěte si více

Výzkum: České startupy a motivace. Jak na ni vyzrát?

Startupy a jejich zakladatelé disponují mnoha znalostmi o motivaci a vedení. Samotná aplikace těchto znalostí však často pokulhává, což v důsledku způsobuje jedny z největších rizik pro začínající firmy a podnikatele. Proč tomu tak je? A jde vůbec motivovat své kolegy, když typický startup nemá na začátku žádné peníze? Na šesti brněnských startupech jsem vedl výzkum, který měl za cíl na to přijít.
Přečtěte si více

Ako vyhrat akukolvek startup sutaz?

Náš oblíbený a tradičně úderný Michal Truban se rozepsal o tom, proč byste v první řadě měli svou účast na soutěžích dobře zvážit, ale když už se tam přeci jen vydáte, co udělat pro to, abyste je ovládli. A napsal to i tentokrát s humorem, trefně a aktuálně.