STRV na mobilních zařízeních oživuje spojovačky. Aplikace Dot 2 Dot už vydělává desítky tisíc dolarů

Asi všichni jsme jako děti spojovali nekonečné množství očíslovaných teček na papíře, abychom pak fascinovaně sledovali, jaké obrázky nám z toho vycházejí. Právě na tento jednoduchý, ale velmi funkční koncept spojovaček nyní vsadila česká technologická firma STRV. A jak jinak než v mobilním pojetí.

Nová aplikace Dot 2 Dot, jak se spojovačkám říká v angličtině, přináší tu samou zkušenost z našich dětských let a papírů na mobilní zařízení s iOS a Androidem. Vývojáři navíc tvrdí, že logickou hříčku vytvářeli právě i pro dospělé, takže zábavu v Dot 2 Dot najdou opravdu všichni.

Po prvních minutách s aplikací můžeme potvrdit, že spojovačky skutečně fungují i na nás. Mohou sloužit jak k relaxaci, tak k tréninku soustředění. Rozhodně se ale bez dokončení obrázku nebudete chtít od Dot 2 Dot odtrhnout.

Milionové příjmy

Od svého nejnovějšího počinu si navíc STRV slibuje další velký úspěch. „S Dot 2 Dot jsme, dle našich průzkumů trhu, úplně první aplikací, která přenesla papírové spojovačky do mobilních telefonů. Věříme tak, že se nám v následujících týdnech a měsících podaří prosadit nejenom na americkém trhu, ale i jinde ve světě,“ říká k Dot 2 Dot Martin Šťáva, spoluzakladatel, CTO a vedoucí týmu věnujícího se vývoji vlastních aplikací v STRV.

Dva měsíce po spuštění aplikace eviduje STRV příjmy v desítkách tisíc dolarů měsíčně a plánuje růst na příjmy v milionech dolarů ročně. Dot 2 Dot je ke stažení zdarma a bez poplatku lze bez problémů také spojovat. Byznys model STRV postavilo na modelu předplatném. To slouží k odemykání speciálních témat, na nichž firma pracuje s řadou ilustrátorů.

Aktuálně navíc nejvíce peněz generují nápovědy, když nemůžete nějaké číslo najít. V případě nápověd jsou dostupné balíčky od 3 do 100 nápověd v cenovém rozpětí 29 až 449 korun.

Společně s Dot 2 Dot vypustilo do světa STRV také aplikaci ColourMe. „S aplikací ColourMe jsme neobjevili Ameriku, v zásadě se jedná o omalovánky v mobilním telefonu, které v mobilních aplikacích představují obrovský trend. Způsob fungování aplikace je velmi podobný Dot 2 Dot. ColourMe si od září stáhlo přes tři a půl milionu uživatelů,“ doplňuje Šťáva.

Total
0
Shares
Další články