STRV Academy zahájila investice do vzdělávání talentů, ale nejlépe těch vlastních

Dvěma tuctům studentů a budoucích IT specialistů je určen tříměsíční vzdělávací program firmy STRV. Ta si tím chce vychovat potenciální zaměstnance a připravit se na další růst.

STRV spouští registraci do vzdělávacího programu STRV Academy, který je určen začínajícím vývojářům, softwarovým inženýrům a designérům. Shodou okolností jsou to profese, které by se firmě hodilo obsazovat – jako každá softwarová firma v Česku se potýká s nedostatkem kvalitních lidí, a vzhledem k plánu na další rapidní růst vývojářského studia by se hodili lidi ochotní učit se.

Náborová akce chytře

„Inspirovali jsme se v USA, kde podobné stáže firmy mezi školními semestry vypisují pro studenty pravidelně,“ říká David Semerád, CEO STRV. Jeho firma není první, která jde cestou vzdělávacích akcí pro začínající talenty: je tu Code Camp, na němž participoval hlavně Miton, Rockaway zase uspořádal sérii hackathonů, podobné akce dělá i Microsoft. Kdo chce nabírat lidi, musí ukázat přidanou hodnotu dopředu.

V STRV Academy dostane 24 lidí možnost pracovat na vlastních projektech s pomocí mentorů ze STRV. Akademie není věkově omezena, přihlásit se mohou studenti, junioři či lidé, kteří se doposud věnovali jinému oboru, ale mají zájem se naučit něco nového či chtějí eventuálně změnit zaměstnání. Přihlášky lze zasílat do 15. května, samotná akademie bude probíhat od července do konce září.

Rychlá cesta do Kalifornie

Ač jde v podstatě o náborovou akci, není to k zahození ani pro zájemce. Projdou si několika technickými i soft skills workshopy zaměřenými nejen na programování, ale i na prezentační dovednosti nebo marketing.

Vstupenka do STRV navíc není vůbec špatným startem vývojářské kariéry. Firma má v poslední době v Česku slušný hype, pracuje přitom pro americké klienty, hlavně startupy. Pobočky má v Los Angeles, San Francisku a New Yorku. Vývoj se nachází v Praze (firma se nedávno se přestěhovala ze Slovanského domu do Karlína), kde pracuje téměř 150 vývojářů a designerů. Ti aplikace vyvíjejí, spravují a aktualizují, hodně z nich se přitom podívá i do Silicon Valley, přímo za klienty.

„Studenti budou mít možnost využít zázemí našich nových kanceláří v Karlíně, hodiny anglického jazyka a také technologie, které má STRV k dispozici. Nebudou chybět společenské a networkingové akce s týmy a lidmi z STRV. Výsledný projekt budou absolventi prezentovat tak, jako by stáli před potenciálními investory,“ popisuje Teresa Caklová z STRV, v čem kurz posluchače posune dál.

Chcete se přihlásit?

Přihlášku je možné podat do 15. května 2016 na www.strv.com/academy. Nejlepší kandidáti budou v průběhu května a června pozváni na osobní pohovor, kde mimo jiné budou podrobeni úkolu, který prokáže znalost základních dovedností pro účast v programu.

Program STRV Academy

  • Začátek registrace                                                                     15. dubna
  • Finální termín registrace přihlášek                                             15. května
  • Výběr studentů                                                                           16.–31. května
  • Pozvání vítězů výběrového řízení                                              1. června
  • Začátek semestru & 1. seznamovací workshop                         1. červencový týden
  • Finální konzultace před prezentacemi                                        3. zářijový týden
  • Prezentace & předání certifikátů                                                 4. zářijový týden

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zajímavé myšlenky a přednášky letošního The Next Web

Na The Next Web nás letos plně pohltily startupy, takže jsme nestihli ani polovinu přednášek, které jsme si naplánovali. Naštěstí jsme ale přeci jen neprošvihli všechny, protože někteří řečníci opravdu stáli za to. Ať už to byly příběhy osobní, firemní nebo čistě myšlenkové, o motivující příklady a inspirativní koncepty nebyla nouze.