Stránky Kdesekoupat.cz pomohou s hledáním vody

Jednoduchý a přehledný web a přidružená mobilní aplikace od skupiny dobrovolníků nabízí na bázi Google Maps přehled nejvhodnějších míst ke koupání po celé republice.

Pojetí odpovídající webu 2.0, obsah tvořený komunitou, důraz na mapu a geolokační funkce coby ustřední službu, žádná reklama. To je ve zkratce představení moderně pojatého projektu kdesekoupat.cz, který vznikl z čirého nadšení a v průběhu léta by se vám mohl nejednou hodit. Právě také finišuje vývoj mobilní aplikace, funkce komentářů, hodnocení a import kvality vody budou s ohledem na omezené časové možnosti tvůrců doplněny v příštích týdnech.

“To, že jsme nenašli obdobné projekty, ještě nutně neznamená, že neexistují. Z hlediska těch relevantních ale víme v podstatě jen o koupacka.cz a koupani.cz, přičemž první je zaměřený spíše na komerční akvaparky a koupaliště, druhý jmenovaný má i spoustu rybníků a nekomerčních míst, nicméně pojetí je dost odlišné od našeho. Jednak je tam spousta reklamy a PR článků, druhak to není komunitní a za třetí jsou tam mapové funkce jen jako dodatek,” vyjmenová jeden z tvůrců projektu Ivoš Gajdorus z COEX.

Kromě Google Map a Facebooku nepoužívá Kdesekoupat.cz zatím žádné další API, aktuálně se vyjednává s hygienickou inspekcí o přejímání exportů kvality vody a v budoucnu by mohlo být možné připojovat se i na další informační zdroje. Aktuálně programátoři dodělali vlastní API pro mobilní aplikaci (vyhledávání a náročnější funkce probíhají na serveru, aby je nemusel počítat telefon), přičemž se chystá verze pro iPhone a Android z dílny Bioport Software Labs. Pokud se najdou vývojáři pro další platformy, budou podle autorů projektu vítáni.

“Projekt vznikl z čirého entuziasmu a vyhradili jsme si na něj interně určitý objem hodin, který už je samozřejmě dávno překonaný. Jednak se sami rádi koupeme v přírodě a chtěli jsme dát dohromady pohodlnou mapu se slušným výběrem, zároveň si na tom zkoušíme různé technologické funkce a vychytávky Google Map, šíření v sociálních sítích a podobně,” dodává Gajdorus.

Na stránkách je momentálně necelých 300 míst vhodných ke koupání.

Total
0
Shares
Další články