Stovky obchodů v Londýně budou používat českou platební aplikaci

Obchody v Londýně začnou letos v létě přijímat bezhotovostní platby prostřednictvím mobilní aplikace, kterou vyvinula česká společnost September Projects. Malé pětičlenné studio se spojilo s britskou neziskovou organizací, která od roku 2009 provozuje lokální měnu BrixtonPound (B£). Ta pomáhá lokálním podnikům v londýnské čtvrti Brixton zajistit konkurenceschopnost proti velkým řetězcům.

BrixtonPound je lokální měna pro londýnskou čtvrť Brixton, s jejíž pomocí se místní snaží udržet peníze v lokálních obchodech a pomáhat jim konkurovat velkým firmám. Projekt funguje od roku 2009 a původně se používaly papírové peníze, nyní je však cílem snaží celou měnu digitalizovat.

Již od roku 2011 se v Brixtonu platí SMS zprávami, mobilní aplikace má za úkol zjednodušit platby u obchodníků a zrychlit šíření měny mezi lidmi. To umožňuje i použití nové technologie iBeacon, kterou představila společnost Apple na své loňské vývojářské konferenci a letos na podzim se čeká její plné nasazení do nového systému pro zařízení se systémem iOS 8. Technologii tak budou podporovat stovky milionů zařízení na celém světě.

“iBeacon umožňuje telefonům vnímat své okolí prostřednictvím signálu Bluetooth. Pokud telefon zaznamená, že je někde kolem jiné zařízení, je s ním schopný pracovat – nemusíte ho ani vytáhnout z kapsy,” říká jeden z autorů aplikace Jura Ibl. Velkou výhodou je minimální spotřeba baterie telefonu a také to, že k tomu, aby systém fungoval není potřeba připojení k internetu.

Od začátku července bude aplikace fungovat ve více než 250 obchodech, kavárnách a restauracích v Brixtonu. Ještě během léta by pak k aplikaci pro iPhone měla přibýt verze pro telefony se systémem Android. Do konce roku by platby prostřednictvím české aplikace mohlo přijímat několik tisíc obchodů v Evropě. Tomu mají pomoci i partneři projektu, mezi nimiž je také polská firma Kontakt.io, která dodává bluetooth vysílače, na kterých systém běží.

“Na podzim chceme představit další funkce a nástroje. Máme s iBeacony velké plány a řadu partnerů, kteří nám pomáhají. Všechno je ale hodně nové a i my sami jsme zvědaví, jak si budou lidé na novou technologii zvykat,” dodává Ibl.

Londýnská aplikace běží na české platformě Dingo, která pomocí řady mobilních aplikací a projektů hledá nejlepší využití pro přesné lokační služby moderních telefonů. Projekt spadá pod společnost September Projects, která nedávno představila také mobilní aplikaci Happy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak je důležité vážit si zaměstnanců a dát jim to najevo

Vážit si lidí kolem sebe, vzájemný respekt a úcta, to nejsou jen slova, ale velmi důležité součásti jakéhokoliv mezilidského kontaktu. Přitom úplně stejně důležité jako v běžném životě jsou i na pracovišti. Jak zásadní vliv má ocenění zaměstnance nadřízenými na jeho spokojenost a výkonnost dokládá dnešní infografika.
Přečtěte si více

Jsou české startupy připraveny vyrazit do světa? Ověří to v půlce května Startupbootcamp

14. května se pražský Node5 otevírá startupům, které chtějí zkusit svou připravenost vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Celková hodnota účasti v programu je hodnocena na více než 400 000 eur. Jde totiž o kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitá možnost prezentovat se před investory.