StartupYard získal 26 milionů korun – pomohl mu Fundlift

StartupYard oznámil rekordní investici ve výši 26 milionů korun. Získal ji formou neveřejné nabídky s pomocí Fundliftu. Na ten se startupový akcelerátor podíval už podruhé, loni vybral přes šest milionů korun.

Peníze poslali soukromí investoři i ti ze zmíněné crowdfundingové platformy – takových bylo zhruba 100. StartupYard je během tohoto a příštího roku použije na dvě akcelerační kola pro maximálně 20 startupů. Každá z firem dostane jako přímou investici 30 tisíc eur, další peníze získají startupy s nejlepšími výsledky.

„K účasti na současném investičním kole bylo pozváno zhruba 100 investorů, avšak silný zájem projevilo mnohem více z nich,” poznamenal Radek Musil, CEO Fundliftu. “Ukazují nám, že česká komunita investorů má silný apetit na investice do těch nejnovějších technologií a věří již ostřílenému StartupYardu a jeho smyslu pro dobrý výběr mezi startupy,” dodává.

StartupYard nedávno pomohl k penězům v některých slibných startupech ve svém portfoliu – 600 tisíc eur získala firma Neuron Soundware od J&T Ventures a Miton vložil peníze do Rossumu.

Startupový akcelerátor má pod svými křídly startupy ze 16 zemí a zvyšuje i zájem o technologické firmy v oblastech strojového učení, virtuální a rozšířené reality, internetu věcí, Big Data, kryptografie a také technologie blockchain.

Ty mladé firmy, které se do podobné společnosti chtějí dostat, mají aktuálně šanci – uzávěrka přihlášek do současné osmé kohorty je 30. června. “Hledáme firmy, které pracují na unikátních technologických produktech, které se obtížně kopírují. Tudíž přístup ke kapitálu je klíčem k tomu, aby tito zakladatelé mohli co nejdříve rozvinout svoji práci a oslovit správné zákazníky,” věří Cedric Maloux, CEO StartupYardu. Následující dvě kola nazvané Batch 8 a Batch 9 se uskuteční na podzim letošního roku a na jaře 2018.

Total
0
Shares
Další články