StartupYard přichází o Lenku Kučerovou, posílí Wayru

Po osmnácti měsících opouští Lenka Kučerová StartupYard. Blondýna z Oxfordu, která se snaží mladé české podnikatele naučit, že startup znamená hlavně práci. A počítače od Applu polepené post-it papírky a vtipná trička jsou jen jako bonus.

“Rozhodla jsem se proto, že potřebuji novou výzvu, změnu náplně práce a navíc přišla zajímavá nabídka z Wayry,” píše Lenka Kučerová v rozlučkovém e-mailu. V pražské Wayře by měla mít od poloviny listopadu na starosti rozvoj byznysu v celém středoevropském regionu a zároveň by měla tahat nové talenty do nových prostor na Václavském náměstí v Praze.

Pro Lenku to bude velká změna, protože místo fungování na denní bázi ve StartuYardu bude naopak aktivně objíždět region a shánět zajímavé projekty. Momentálně se už chystá lovit na WebIt do Istanbulu.

Kariéru Lenky Kučerové, která je jednou z klíčových žen české startupové scény, jsme sledovali už od jejího působení v Silicon Valley, kde před třema roky vedla projekt CzechAccelerator. Vojta si jí proto vzal v červenci 2011 na pokec do sklepa.

A komu vyprávění o Silicon Valley nestačilo, tak tady je Lenka ještě jednou. Tentokrát už jako vrchní pečovatelka o týmy ve StartupYardu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seznam a TechSquare vyšlou speciální autobus na festival Pioneers

Nejen stylový způsob dopravy, ale také ubytování zdarma nabízí akce Czech Pioneers Bus na podporu české účasti na festivalu Pioneers. Akci, kam se sjíždí novodobí průkopníci, vizionáři, investoři, hackeři, blogeři a podobní troublemakeři. Letos uvítá 60 řečníků i mediální špičky - Google, Singularity University, Apple, Wired, TechCrunch, Forbes a další.