StartupYard přichází o Lenku Kučerovou, posílí Wayru

Po osmnácti měsících opouští Lenka Kučerová StartupYard. Blondýna z Oxfordu, která se snaží mladé české podnikatele naučit, že startup znamená hlavně práci. A počítače od Applu polepené post-it papírky a vtipná trička jsou jen jako bonus.

“Rozhodla jsem se proto, že potřebuji novou výzvu, změnu náplně práce a navíc přišla zajímavá nabídka z Wayry,” píše Lenka Kučerová v rozlučkovém e-mailu. V pražské Wayře by měla mít od poloviny listopadu na starosti rozvoj byznysu v celém středoevropském regionu a zároveň by měla tahat nové talenty do nových prostor na Václavském náměstí v Praze.

Pro Lenku to bude velká změna, protože místo fungování na denní bázi ve StartuYardu bude naopak aktivně objíždět region a shánět zajímavé projekty. Momentálně se už chystá lovit na WebIt do Istanbulu.

Kariéru Lenky Kučerové, která je jednou z klíčových žen české startupové scény, jsme sledovali už od jejího působení v Silicon Valley, kde před třema roky vedla projekt CzechAccelerator. Vojta si jí proto vzal v červenci 2011 na pokec do sklepa.

A komu vyprávění o Silicon Valley nestačilo, tak tady je Lenka ještě jednou. Tentokrát už jako vrchní pečovatelka o týmy ve StartupYardu.

Total
0
Shares
Další články