StartupYard má nové týmy i investory. Miliony nováčkům přihodili Čupr s Matějkou

Vstoupili jsme do nového roku a s ním přichází i další ročník StartupYardu – technologického akcelerátoru pro budoucí potenciální firmy. Letošní sestavení budou tvořit především české startupy a nápady mají více, než skvělé.

Pražský technologický akcelerátor StartupYard rozbíhá další kolo podpory a rozvoje začínajících firem. Letošní sestavení tvoří hlavně české startupy, přidal se jeden rumunský. A přibyli také noví investoři.

O StartupYard je zájem. Do výběru se přihlásilo přes 200 firem z celé Evropy. Uspělo 6 českých a 1 rumunský. Nový běh akcelerátoru odstartoval začátkem března a už je to popáté, co StartupYard akceleruje začátečníky.

Letošní ročník by měl být zatím jedním z vůbec nejzajímavějších. Údajně.

“Většina firem již uvedla své služby na trh a mají své zákazníky.To znamená, že se s nimi můžeme soustředit na konkrétnější problémy, jako například vstup na trh, marketing, distribuce a cenová strategie,” říká Cedric Maloux, výkonný ředitel StartupYardu.

Akcelerátor má letos také dva nové investory. Několik milionů ale nalili do StartupYardu Tomáš Čupr a Josef Matějka. Získají za to 10procentní podíl v akcelerovaných společnostech.

Čupr je zakladatelem Slevomatu a rozvozů Dáme jídlo, v současné době se věnuje službě Rohlík.cz. Matějka je zakladatelem a majitelem obchodu s počítači Czech computer.

Startupy se oficiálně představí na akci Demo Day, která proběhne 28. května v Praze, kde se očekává více než 200 účastníků.

startupyard-logo-1

Složení letošního ročníku SY:

 • BudgetBakers.com: Česká republika

  • Wallet od BudgetBakers je nástroj pro lidi, kteří nemají přehled o tom, kam mizí jejich peníze. Wallet je mobilní i webová aplikace, která poskytuje jednoduchý a úplný přehled rozpočtu a osobních financích ve srozumitelné a intuitivní podobě.
 • Shoptsie.com: Rumunsko

  • Shoptsie je bezplatný nástroj pro snadnou tvorbu internetového obchodu, určený především pro malé řemeslníky a módní návrháře, kteří nevědí, jak prodávat online.
 • Teskalabs.com: Česká republika

  • Teskalabs nabízí platformu pro informační bezpečnost veškerých mobilních zařízeních pomocí softwarového či hardwarového řešení nebo SaaS (Software as a Service) služby, které splňují relevatní průmyslové standardy a normy.
 • Testomato.com: Česká republika

  • Testomato poskytuje nejjednodušší automatické testování a sledování webových stránek v reálném čase a okamžitě informuje, pokud se děje něco nepředvídaného.
 • GetMyia.com: Česká republika

  • Myia je určena firmám, které umožňují bezplatné wi-fi připojení a chtějí dát svým zákazníkům něco navíc. Myia propojuje ty, kdo používají stejnou wi-fi a přináší nové komunikační možnosti poskytovatelům wi-fi i jejich uživatelům. V současné době je v testovací verzi.
 • ClickAndStudy.com: Česká republika

  • Click And Study, o kterém nedávno psali i Tyinternety, je aplikace určená lidem, kterým chybí jazykové dovednosti nezbytné pro posun v jejich kariéře. Obsahuje také inovativní nástroje pro rozpoznání a zlepšení přízvuku v mluveném cizím jazyce.
 • TrendLucid.com: Česká republika

  • TrendLucid je nástroj na sledování trhu pro majitele eshopů, kteří chtějí vědět, jaké zboží spotřebitelé kupují. Zpracovává data o zákaznících a celém trhu, včetně hodnocení výrobků a cen, a poskytuje obchodníkům doporučení na prodej nového zboží v příslušném sortimentu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ericsson předpovídá, jak bude vypadat svět médií v roce 2020

V roce 2020 bude na světě zhruba 9 miliard lidí, z nichž více než 8 miliard si bude předplácet mobilní širokopásmové přípojky a až 1,5 miliardy domácností bude vybaveno digitálními televizory. Analogové vysílání se během šesti let stane téměř historií. Díky více než padesáti miliardám zařízení, z nichž ve zhruba patnácti miliardách bude možné spouštět videa, se propojí celá společnost.