StartupYard letos otevírá už 2. kolo akceleračního programu

Pražský StartupYard, jeden z předních středoevropských seed akcelerátorů pro technologické startupy, dnes otevřel přihlašování do letos už druhého akceleračního programu. Ten se zaměří na oblast „Data Economy“ a bude spuštěn v listopadu. Vítězové, kteří se do nového programu dostanou, se mohou těšit na seed investici ve výši 30 000 eur.

Až do 30. září tak mají startupy možnost přihlásit své projekty z oborů digitální bezpečnosti, internetu věcí a strojového učení, stejně jako digitálních transakcí, digitální identity a umělé inteligence.

„Data se stala středobodem moderního businessu. S nárůstem jejich objemu objevujeme stále více možností jejich využití ve prospěch společnosti, ale současně čelíme stoupajícímu riziku zneužití dat proti našim zájmům a osobní svobodě. Ať se zaměříte na libovolnou oblast směřování moderní ekonomiky od blockchainu přes deep learning až po počítačové zpracování přirozeného jazyka a IoT, data leží v jádru všeho,“ vysvětluje obnovené zaměření programu na data výkonný ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

Partner investičního fondu Credo Ventures a spoluinvestor StartupYardu Ondřej Bartoš to vidí pododně: „Moderní společnosti se buď již intenzivně věnují oblasti big data, anebo si rychle uvědomují, že je to nevyhnutelné. Nejchytřejší z nich považují startupy za svoji budoucnost. StartupYard  prostřednictvím svých úspěšných absolventů Gjirafa.com a TeskaLabs prokázal, že dokáže pomoci startupům k rychlému růstu a k rozvinutí reálných obchodních vztahů s klíčovými hráči na trhu.“

StartupYard se za poslední rok může pochlubit řadou investic pro startupy z předchozích kohort. Absolventi programu za posledních 12 měsíců získali investice v objemu 3 milionů eur. V minulém týdnu získal Neuron Soundware, absolvent programu StartupYard, ocenění Nápad roku, kdy ve stejnojmenné soutěži porazil 170 dalších středoevropských startupů a získal dodatečné financování z prostředků Nadace Vodafone.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Nákupy Čechů a Mall v roce 2014

Internetové nakupování Češi milují. Každý rok na webu hledají stále víc zboží a v tomto ohledu patří mezi evropskou špičku. Jen loni nakoupili online za 68 miliard korun. Jeden z největších hráčů na tuzemském trhu Mall.cz sestavil infografiku o tom, jaké trendy teď letí. Podívejte se.