StartupYard investuje do historicky největší skupiny. Přinášíme přehled devíti startupů

StartupYard zveřejnil investici do rekordního počtu startupů. Za pět let je to šestá skupina, navyšující celkový počet firem, do kterých investoval, o devět na celkových 44. Ty se věnují projektům z oblasti reklamy, umělé inteligence, marketingu, cestování médií a zdravotnictví.

„Jedná se o nejen největší a nejrozmanitější skupinu startupů, kterou jsme kdy ve StartupYardu měli, ale současně jde i o nejpokročilejší firmy, jaké jsme kdy akcelerovali,“ říká Cedric Maloux, výkonný ředitel StartupYardu.

„Vyspělost, znalost trhu a obchodní dovednosti českých a dalších středoevropských podnikatelů se výrazně zvyšují každým rokem. Domnívám se, že mezi letošními firmami je několik jmen, o kterých brzy hodně uslyšíte,“ dodává Maloux.

„Každým rokem mě alespoň jeden startup překvapí svou schopností uskutečnit ambiciózní a náročné plány. Letos zatím nejsem schopen říct, který startup to bude, protože mnoho z nich již takto funguje,“ doplňuje Lloyd Waldo, Community Manager.

Nové týmy mají za sebou první měsíc akceleračního programu, během kterého se setkaly s více než 50 mentory z České republiky a dalších zemí. TyInternety vám přináší kompletní seznam firem v programu StartupYard 2016.


boatify: Skočte na palubu (lodi!)

boatifyŠvýcarsko

Boatify je služba pro lidi, kteří se chtějí projet na lodi, ale nemají k žádné přístup v rozumném čase a za rozumnou cenu. Jedná se o webovou a mobilní službu, díky které vlastníci pronajímají své lodě přímo zájemcům. Na rozdíl od tradičních půjčoven lodí boatify vytváří síť partnerských “kapitánů”, kteří zodpovídají za každého zákazníka, aby si mohl bezpečně pronajmout loď a vypravit se na vodu v blízkém okolí.


ClaimAir: Znáte svá práva? Cestujte bez starostí!

claimairČeská republika

ClaimAir pomáhá cestujícím získat odškodnění od leteckých společností, když nemají čas či potřebné znalosti uplatnit svá práva sami. Jedná se o automatizované řešení, které provede cestující celým procesem vyřízení kompenzací za zpožděné lety, ztrátu zavazadel a podobně. Věděli jste, že průměrná částka vyplacená jako náhrada škody je více než 8 tisíc korun? Na rozdíl od cestovních kanceláří se ClaimAir specializuje na vypořádání zákonných náhrad ve velkých objemech.


NeuronAd: Reklamy pro každého

neuronadČeská republika

Internetoví vydavatelé jsou do značné míry závislí na příjmech z reklamy, ovšem už přibližně 20 procent uživatelů internetu využívá blokovače reklam. NeuronAd pomáhá internetovým vydavatelům zobrazovat relevantní, neobtěžující reklamy i návštěvníkům s aktivními blokovači a současně zachovává rychlost, bezpečnost, soukromí a zážitek z prohlížení, tedy zásadní kvalitativní parametry, kvůli kterým si uživatelé instalují blokovače.


Neuron Software: Dáváme zvuku smysl

neuronČeská republika

Neuron Software je technologický startup, který se zaměřuje na využití metod strojového učení a neuronových sítí pro vývoj aplikací v oblasti analýzu zvuku a jeho zpracování. Představte si, že máte ve své kapse automechanika, který zjistí závadu na vašem voze pouhým poslechem. Nebo že můžete přesně zaznamenat emoce zákazníků, kdykoliv s nimi mluví zástupci vaší společnosti. Technologie Neuron Software zpřístupní celou řadu nových možností práce se zvukem, které dosud čekají na své objevení.


Salutara: Na vašem zdraví záleží

salutaraČeská republika

Salutara je internetová služba pro zprostředkování zdravotní turistiky. 11 milionů lidí každoročně vyhledává léčebné zákroky, které nejsou časově nebo cenově dostupné v zemích, kde žijí. Salutara je důvěryhodný poradce a prostředník, který pomáhá klientům hledat a porovnávat kliniky, plánovat a objednávat zákroky a platit za celou cestu na jednom místě. Cestujte za svým zdravím se Salutara.


 Satismeter: Poznejte své zákazníky

satismeterČeská republika

SatisMeter je skvělý nástroj pro online služby, kterým chybí kvalitativní zpětná vazba od uživatelů. Jedná se o vloženou aplikaci, která sbírá zpětnou vazbu na základě specifických vzorců chování uživatelů. Na rozdíl od tradičních e-mailových dotazníků nebo vnitrofiremních řešení je SatisMeter možné integrovat do všech platforem a díky tomu je vhodný pro malé startupy s několika málo zákazníky i pro velké firmy. Mezi klienty SatisMeteru patří BuzzSumo, Udacity, Mention, Adroll, Dashlane nebo MailJet.


Speedifly: Rozhodni se cestovat

speediflyBulharsko

SpeediFly je služba pro cestovatele, kteří se spontánně rozhodnou někam letět na poslední chvíli, ale nevědí, jestli se náklady na cestu vejdou do jejich rozpočtu. Jedná se o vyhledávací cestovní aplikaci, která podle polohy uživatele nabídne 15 nejlevnějších letů z nejbližších letišť v následujících 10 dnech. Na rozdíl od zastaralých, složitých a nepraktických vyhledávačů umožňuje SpeediFly plánovat lety ve skupině přátel a vybírat destinace podle zvolených aktivit a zájmů.


Stream.Plus: Poslední video platforma, kterou kdy budete potřebovat

streamplusČeská republika

Stream.Plus je budoucností distribuce audiovizuálního obsahu. Firmy pro marketingové účely začínají vytvářet velmi hodnotná videa, ale často neumějí obsah šířit a využít ho pro získávání nových zákazníků. Stream.Plus vytváří mobilní a webové aplikace pro privátní interaktivní online televizní kanály a pomáhá vytvářet přímý vztah s uživateli.


TotemInteractive: Reklamy, které lidé milují

totemPolsko

TotemInteractive mění digitální venkovní reklamy, aby již nebyly jen jednosměrným reklamním kanálem od značky ke spořebiteli. Jedná se o cloudové reklamní řešení, které poskytuje interaktivní obsah, jako jsou hry a soutěže, jež lidé ovládají prostřednictvím svých mobilních telefonů. Zapojte uživatele do svým živých reklam, které si oblíbí a budou si s nimi chtít hrát.


 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Překladač jazyků a další novinky z Google Glasses

Stanou se brýle od Googlu nástrojem, díky němuž spolu budou moci dva lidé konverzovat, aniž by znali jakýkoliv společný jazyk? Možná. Google právě začíná aktivně spolupracovat vývojáři na ladění svého produktu a jakmile se k jeho hardwaru dostanou, pak teprve začneme objevovat skutečný potenciál celého zařízení.