StartupYard hlásí nového partnera. Technologie poskytne IBM

Seznam, Good Data a teď i IBM. Smíchovský akcelerátor přilákal dalšího silného hráče.

StartupYard od nového roku změřil, respektive si ujasnil, své další směřování a začal se zaměřovat na vyhledávání a práci s velkými daty. V podstatě se proměnil ve farmu Seznam.cz a zaměřuje se na  práci s daty a vyhledáváním.

Už na začátku roku ohlásili spolupráci s akcelerátorem GoodData. “Dáme startupům možnost využívat naše technologie, které ještě nejsou oficiálně dostupné a uvedeme je až v průběhu letošního roku,” tvrdí na svém blogu Jaroslav Gergic z GoodData. Přihlášky do StartupYardu už jedou a podle odpočtu na stránkách zbývá už jen deset dní.

Teď přichází IBM.  “Dáme začínajícím firmám k dispozici IBM InfoSphere BigInsights pro řízení a analýzu velkých objemů dat, InfoSphere Data Explorer pro vizualizaci dat a platforma pro vyhledávání a analýzu textu IBM Content Analytics,” vysvětluje Martina Brehmerová z IBM a dodává, že startupy z akcelerátoru se mohou později dostat i do speciálního programu pro podnikatele v rámci IBM Global Entrepreneur Program.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Naučte se základy JavaScriptu, CSS nebo Ruby… Slovenská továrna na programátory Learn2Code právě vstoupila do Česka

Přes 4000 lidí už na Slovensku absolvovalo inovativní kurzy programování Learn2Code, které jsou odpovědí na stále palčivější nedostatek vývojářů. Podle zakladatelů projektu budou základy programování brzy pro mnoho povolání stejně důležité, jako jsou dnes cizí jazyky nebo zvládnutí kancelářských programů.. Online verze kurzů se nyní zpřístupnila i pro Čechy.
Silicon Valley. Zdroj: Flickr.com Christian Rondeau
Přečtěte si více

Czech ICT Incubator jde vybírat energetické startupy, nejdřív do San Franciska, pak do Silicon Valley

Czech ICT Incubator letos propojuje ICT s energetikou, takže hlavním partnerem pro výběr úspěšných energetických startupů se stal ČEZ. Spolu vyšlou vítěze republikového kola do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. srpna a hlavní motivací je 150 tisíc korun a místo v Runway na dobu 3 až 4 měsíců.