StartupYard chce posilovat pozici Prahy jako centra high-techu, podpoří 7 nových startupů

Cedric Maloux

V létě oznámil StartupYard rekordní investici ve výši 26 milionů korun, ve středu pak představil sedm nových startupů, které s pomocí získaných peněz podpoří v rámci svého osmého akceleračního kola. Vybraná skupina se zaměřuje na oblast Deep Tech – jednotlivé startupy pracují na problémech z oblasti umělé inteligence, kyberbezpečnosti, rozšířené a virtuální reality nebo big data.

Přihlášených bylo celkem 160 zájemců z celého světa. Vůbec poprvé za dobu existence akcelerátoru – nejstaršího v regionu střední a východní Evropy – je vybraná skupina podpořených startupů složena převážně z týmů pocházejících ze zahraničí. Konkrétně zastupuje pět zemí, kromě České republiky jsou v ní projekty ze Slovenska, Polska, Velká Británie a Gruzie.

Přihlášené zahraniční startupy podle zástupců StartupYardu potvrzují rostoucí zájem IT průmyslu o region střední a východní Evropy. Česká republika je podle nich považovaná za centrum pro big data, strojové učení nebo bezpečnost, což ostatně dokazují i světově úspěšné společnosti jako Avast, Apiary, GoodData, Y Soft nebo Cognitive Security.

„Nepřekvapuje nás, že vidíme nárůst zájmu ze zahraničí,“ uvedl ředitel StartupYardu Cédric Maloux„Náš ekosystém si získal zasloužené uznání v oblastech softwarového inženýrství, strojového učení a mezi bezpečnostními experty. Věřím, že k naší skvělé pověsti přispěly i naše úspěšné akcelerace high-tech společností.“

Maloux zároveň prozradil, že tři již podpořené startupy aktuálně jednají o uzavření investic v celkové výši více než jednoho milionu eur.

Které startupy byly do programu vybrány?

Steel Mountain (Velká Británie) – kyberbezpečnost, strojové učení

Soukromí a bezpečí domácností a malých firem jsou stále více ohrožovány digitálními útoky. Zařízení od Steel Mountain s názvem Secaura se připojí k routeru a poskytuje bezpečnost pro celou domácí síť. Na rozdíl od běžného bezpečnostního softwaru zabezpečí Secaura okamžitě všechna připojená zařízení a nevyžaduje žádnou údržbu a správu. K ochraně před známými i neznámými bezpečnostními hrozbami využívá umělou inteligenci.

RentRocket (Česká republika) – správa pronájmů

RentRocket je technologická platforma, která majitelům pomáhá se správou dlouhodobých pronájmů nemovitostí. RentRocket využívá vlastní skóringový systém speciálně vyvinutý pro nájemní bydlení, kdy na základě vyhodnocení rizika a nabídnuté ceny doporučuje nejvhodnější nájemce. Ve srovnání s klasickými „kamennými“ agenturami dokáže RentRocket díky propracovaným algoritmům výrazně snížit riziko pozdních plateb či poškození nemovitosti nájemníky a následného vystěhování.

Optio.Ai (Gruzie) – FinTech, chatbot, osobní asistent s umělou inteligencí

OptioAI je osobní asistent s umělou inteligencí, který vám pomůže získat lepší finanční návyky. OptioAI je pokročilý chatbot, který analyzuje vaše finance a pomáhá vám změnit vaše chování. Zároveň vám pomůže mluvit s vašimi penězi a vyhnout se finančním problémům.

Retino (Česká republika) – správa vráceného zboží, e-commerce

E-shopy ztrácejí své stávající zákazníky kvůli špatným zkušenostem s vracením zboží. Retino je řešení na správu vratek, které se snadno integruje do vašeho systému a umožní nabídnout vašim zákazníkům špičkové vracení zboží, které na ně učiní dojem a zajistí jejich návrat na váš e-shop.

Mixed Reality (Polsko) – platforma a nástroje pro rozšířenou realitu

Mixed Reality pomáhá digitálním agenturám nabídnout klientům poslední novinky v oblasti rozšířené reality, bez nutnosti najímat experty na 3D nebo vytvářet software na míru. Je to platforma pro návrh a správu obsahu, která umožňuje rychle a snadno vytvářet úžasné zážitky v rozšířené realitě, bez znalostí programování či hardware, či jakéhokoli speciálního vzdělání.

Waymark Tech (Velká Británie) – umělá inteligence pro dodržování regulačních požadavků

Waymark je určen firmám, které poskytují profesionální služby v oborech s neustále rostoucími požadavky na regulaci. Postaven na umělé inteligenci, která neustále monitoruje a analyzuje změny v regulačních předpisech a doporučuje změny nutné k jejich dodržování. Umožňuje tak specialistům ušetřit čas, který dosud museli věnovat byrokracii a soustředit se na řešení důležitějších problémů.

MindBox (Slovensko) – virtuální realita pro trénink zaměstnanců

Mindbox je určen pro moderní obchodní managery, kteří zápasí se slabými obchodními výsledky a neefektivními tréninkovými metodami. Jedná se o simulátor prodeje ve virtuální realitě, který trénuje důležité obchodní a sociální dovednosti v modelovém virtuálním prostředí. Na rozdíl od klasických tréninkových postupů je Mindbox hravý a poutavý, navržený experty na psychologii a behaviorálními specialisty k dosažení lepších výsledků.

Potkat zástupce vybraných startupů bude možné na pravidelné konferenci StartupYardu pod názvem Demo Day. Ta se bude konat 22. listopadu v Národním domě na pražských Vinohradech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak beztrestně střídat židle ve firmách a jak tankovat vodu z kohoutku kdekoliv: Nápady, které se zapsaly na aktuálním Hub MashUpu

Někdy stačí prostě se naštvat – a máte podnikatelský nápad. Takhle to aspoň bylo u vítěze aktuálního hubího MashUpu, který razí heslo "Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva". A zametá s bordelem. Jiný nápad zase prezentoval pro Pražáky aktuální téma číslo jedna – kohoutkovou vodu. Pro ty, kteří v ní stále věří, hodlá připravit svět, kde je dostupná na požádání… Odvážným se zkrátka meze nekladou. Jak ještě vypadal čtvrteční večer v pražském Hubu na už 24. MashUpu?